Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Reprezentacja Polski trenowała na Podpromiu

Reprezentacja Polski trenowała na Podpromiu

fot. archiwum

W sobotę siatkarki reprezentacji Polski przeprowadziły w rzeszowskiej hali Podpromie pierwszy trening. W przyszłym tygodniu walczyć będą w niej z Belgią, Francją i Turcją o awans do finału mistrzostw świata 2010 w Japonii.

Przyjechałyśmy do Rzeszowa, aby wywalczyć awans do finału mistrzostw świata – mówiły jednym głosem nasze siatkarki. – Widać, że po obiedzie w hotelu Hetman humory im dopisywały .

Nie miała jednak wesołej miny Agata Sawicka , która uskarżała się na bóle w kolanie. W trybie przyspieszonym załatwiano naszej libero skierowanie na specjalistyczne badanie. Trener Jerzy Matlak był wyraźnie zdegustowany sytuacją zdrowotną w swojej kadrze.

Nasz cel w rzeszowskim turnieju jest oczywisty. Chcemy wywalczyć pierwsze albo drugie miejsce, bo jedno i drugie dają awans do finału. Najlepiej byłoby wygrać te zawody – powiedział Nowinom trener Matlak.Jesteśmy faworytami, bo to nie jest – jak to się mówi turniej – w którym grają wielkie zespoły, ale jest to turniej w którym dziewczyny po raz pierwszy będą grały o coś. Trzeba wygrać przynajmniej dwa mecze, a najlepiej trzy. Zobaczymy, jak sobie siatkarki poradzą z tym wyzwaniem. Zwłaszcza, że mamy swoje kłopoty, nie wszystkie zawodniczki są w pełni sił, na dodatek nie mam tych wszystkich siatkarek, na które liczyłem, że w tym okresie już będą do mojej dyspozycji w pełni sił i dyspozycji. Na dodatek Kasia Skowrońska, która miała wspomóc drużynę, udała się leczenie. Nie ma nawet dwunastu zawodniczek, które mogłyby z powodzeniem grać, ale mam nadzieję, że do piątku sytuacja się wyklaruje. To nie jest tak, że z tymi sprawami nie poradzimy sobie, to nie jest żadna asekuracja – zakończył szkoleniowiec naszej drużyny.

Polki w przyszły piątek (17 lipca) o godz. 20. zagrają z Belgią, w przyszłą sobotę o godz.20 zmierzą się z Fracją, a w niedzielę (o godz. 16.30) zmierzą się z Turcją.

* Autorem tekstu jest Marek Bluj (nowiny24.pl)

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved