Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Paweł Zatorski: Nie potrafię powiedzieć, co się stało

Paweł Zatorski: Nie potrafię powiedzieć, co się stało

fot. archiwum

W Finlandii Paweł Zatorski nie dostał szansy wejścia na parkiet, tymczasem jego przygoda z kadrą seniorską się kończy. Młody libero wraca do treningów z kadrą juniorów przed występem na Mistrzostwach Świata w Indiach.

Młody polski libero świetnie spisywał się w meczach z Wenezuelą, jednak w wyjazdowych spotkaniach w Tampere mógł tylko przyglądać się poczynaniom kolegów z kwadratu dla rezerwowych. – Z wielką chęcią wszedłbym na boisko, ale taka jest moja rola, jestem młodym zawodnikiem i cieszę się, że w ogóle miałem szansę przylecieć tutaj, zobaczyć, jak to wszystko wygląda, na przykład gra na nieco spokojniejszych halach – mówił po drugim spotkaniu Paweł Zatorski.Wczoraj doping był bardzo przyjemny do oglądania i do gry, niestety koledzy nie sprostali Finom. Rywale zaprezentowali naprawdę dobrą siatkówkę i trzeba ich podziwiać za to, w jakiej są obecnie formie i dążyć do tego, by pokonać ich w kolejnych spotkaniach .

Żeby jednak pokonać Finów, trzeba znaleźć odpowiedź na pytanie: co było przyczyną porażek w Tampere. Brak doświadczenia? – Myślę, że nie ma sensu szukać takich wymówek. Finowie zagrali wczoraj po prostu naprawdę dużo lepiej, ale ciężko mi określić, w których elementach dokładnie. Na pewno zadecydowało bardzo dobre rozegranie Mikko Esko, który pokazał klasę w tych meczach. Do tego bardzo dobre przyjęcie, mocna zagrywka… Mieliśmy ogromne problemy w tym dwumeczu. Finowie naprawdę zagrali bardzo dobrze, choć ciężko mi powiedzieć o szczegółach, bo nie byłem na boisku. W kwadracie natomiast rzadko stoję, więc nie potrafię dokładnie powiedzieć, co się stało – podsumował fińską wyprawę Zatorski.

Do kolejnego starcia z Finlandią pozostały zaledwie dwa dni: już w środę w Bydgoszczy biało-czerwoni ponownie staną naprzeciw Finów. Czy Polacy zdążą się do tych pojedynków odpowiednio przygotować i poprawić błędy? – Wierzę święcie w to, że się uda. W Bydgoszczy chłopaki powalczą już beze mnie i bez Karola Kłosa. Mam nadzieję, że nasza wspaniała publiczność, własne boisko i chęć, wola walki pomogą nam wygrać i nadal walczyć o drugie miejsce w grupie – nie traci nadziei w kolegów młody libero.* Rozmawiał Tomasz Swędrowski – Polsat Sport

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved