Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Rewolucja kadrowa w BBTS

Rewolucja kadrowa w BBTS

fot. archiwum

20 lipca 2009 roku siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała rozpoczną przygotowania do zbliżającego się sezonu w pierwszej lidze siatkarskiej. W składzie drugiej drużyny rozgrywek z poprzedniego roku zaszło wiele zmian personalnych.

O tym, że BBTS będzie miał nowego wiadomo było już wcześniej. Grzegorza Wagnera zastąpił Przemysław Michalczyk , dla którego będzie to debiutancki sezon na ławce trenerskiej. W ostatnich latach BBTS często decydował się na angaż młodego, niedoświadczonego jeszcze trenera. Tak było z Wiesławem Popikiem , Wagnerem czy właśnie w tym roku z Michalczykiem. – Młody trener na pewno łatwiej dogada się z młoda drużyną, którą dysponujemy – mówi prezes bielskiego klubu Piotr Pluszyński . Kilka tygodni temu media sugerowały, że Michalczyk mógłby w BBTS-ie być grającym trenerem. Słynący z bardzo dobrego przyjęcia na pewno byłby dużym wzmocnieniem. – Nie przewidujemy takiego rozwiązania. Grający trener jest dobry na III ligę, a nie na pierwszą, gdzie jednak dokładniej musi przyglądać się temu, co dzieje się na boisku – tłumaczy Pluszyński.

W skutek dobrej gry BBTS-u w poprzednim sezonie, bielscy siatkarze dostali mnóstwo propozycji od innych klubów, w tym także klubów Plus Ligi. Z BBTS-em pożegnali się więc obaj rozgrywający: Grzegorz Pająk i Maciej Kusaj , obaj atakujący Jan Król i Paweł Mikołajczak , libero Bartosz Sufa , środkowi Mariusz Gaca i Kacper Bielicki oraz przyjmujący: Tomasz Tomczyk i Michał Jaszewski . – Przebudowa jest rzeczywiście spora, ale w I lidze wszystkie drużyny dokonują wielu zmian w składzie – mówi prezes Pluszyński i dodaje, że ma nadzieję, że nowi bielscy zawodnicy będą grać nie gorzej niż ci, którzy odeszli.

W BBTS-ie pozostało jedynie trzech siatkarzy, którzy reprezentowali bielski klub w poprzednim sezonie: Bartłomiej Jajszczak , Maciej Kałasz i Kornel Przystał . Nowy bielski szkoleniowiec – Przemysław Michalczyk miał więc sporo pracy, by skompletować skład pierwszoligowca. – Drużyna w tej chwili jest już praktycznie zamknięta. Jesteśmy po słowie z zawodnikami, choć nie we wszystkich przypadkach mamy podpisane kontrakty – mówi Pluszyński. Zgodnie ze słowami prezesa w przyszłym sezonie w barwach bielskiego klubu wystąpią rozgrywający Tomasz Walendzik z AZS Poznań i Kamil Kwasowski z Delicpolu Częstochowa, którego w Mistrzostwach Polski juniorów wybrano najlepszym rozgrywającym turnieju finałowego. Na środku zagrać mają Kałasz, Przystał i Sebastian Warda pozyskany z Jokera Piła. W ataku mogą występować Marcin Owczarski z Jadaru Rodom, Grzegorz Surma z Jastrzębskiego Węgla i Kamil Gutkowski z Politechniki Kraków. Na pozycji libero występować będzie Przemysław Czauderna występujący do tej pory w barwach BBTS-u Włókniarz. – Brakuje nam jeszcze przyjmującego. Prowadzimy rozmowy z Australijczykiem Johnem Dekkerem oraz z grającym już kiedyś w Bielsku Martinem Vlkem . Ze Słowakiem jest o tyle problem, że jego certyfikat jest dość drogi i nie wiemy, czy będzie nas na to stać – mówi prezes Pluszyński. Pierwsze zajęcia nowej drużyny BBTS-u już 20 lipca.

źródło: super-nowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved