Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Rafał Legień: Gra się po to, żeby wygrywać

Rafał Legień: Gra się po to, żeby wygrywać

fot. archiwum

Zawodnicy MKS MOS Interpromex Będzin przebywają na urlopach. Jednak odpoczynek trwać będzie tylko do końca lipca. Od sierpnia, siatkarze rozpoczną drogę, której zakończeniem ma być awans do I ligi. Poprzedni sezon nie był zbytnio udany dla siatkarzy z Będzina...

Mimo obecności w składzie zespołu kilku doświadczonych zawodników, nie udało się utrzymać drużyny na zapleczu Plusligi. – Na ostateczny rezultat miało wpływ wiele czynników, ale nie chcę już do tego wracać. Wymazaliśmy to w jakiś sposób z naszych pamięci i zaczynamy nowy rozdział – mówi trener Rafał Legień .

Nowy szkoleniowiec MOS-u reprezentował klub w zakończonym sezonie.T eraz będzie musiał swoje wieloletnie doświadczenie przełożyć na ławkę trenerską. Czy podoła wyzwaniu? – Wiem, że granie i trenowanie jednocześnie nie jest łatwe. Ale czas pokaże, co z tego wyjdzie – odpowiada.

W składzie drużyny nie doszło do wielu zmian. Z klubem pożegnali się Grzegorz Nowak i Piotr Gabrych . Kto zatem będzie reprezentował będziński zespół? – Trzon drużyny zostaje taki sam jak w poprzednim roku. Mamy w planach pozyskanie jeszcze tylko jednego zawodnika – środkowego, ale nie chce podawać na razie jego nazwiska. Wszystko wyjaśni się w najbliższych dniach – tłumaczy Legień.Szkoleniowiec zaplanował już okres przygotowawczy. – Dokładnie 3 sierpnia rozpoczynamy treningi i będziemy ciężko pracować na własnych obiektach do 15 sierpnia. Później wyjeżdżamy na zgrupowanie do Międzybrodzia. Po powrocie, aż do początku ligi, szlifujemy formę w Będzinie – wyjaśnia trener.

W klubie nikt nie mówi głośno o celach na przyszły sezon. Jednak szkoleniowiec nie ukrywa, że drużyna walczy tylko o jedno. – Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że gra się po to, aby wygrywać. Dlatego priorytetem jaki sobie postawiliśmy jest awans do I ligi. Nic innego nas nie interesuje – mówi.

Klub w dalszym ciągu będą wspierać firmy i instytucje z poprzedniego sezonu. Tytularnym sponsorem nadal jest Interpromex. – Dzięki tym wszystkim ludziom, mamy możliwość spokojnej pracy w dobrych warunkach – kończy Legień.

 

autor: Michał Grzyb – sosnowiec.info.pl

źródło: sosnowiec.info.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved