Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Mikko Oivannen: Cztery najbliższe mecze zadecydują

Mikko Oivannen: Cztery najbliższe mecze zadecydują

fot. archiwum

- Bardzo miło jest zagrać przeciwko swoim kolegom klubowym, czy też innym zawodnikom z PlusLigi - mówi dla "Przeglądu Sportowego" atakujący reprezentacji Finlandii, Mikko Oivanen, przed dwoma spotkaniami z Polską w V już serii meczów w grupie D Ligi Światowej.

Jakie są nastroje w reprezentacji Finlandii przed meczami z Polską?

Mikko Oivannen : – Te cztery najbliższe mecze z biało-czerwonymi zadecydują, który z zespołów zajmie drugie miejsce w grupie. Po wygranej z Brazylią nastroje w moim zespole są bardzo dobre. To było niesamowite spotkanie. Pokonaliśmy mistrzów świata po raz pierwszy od 11meczów. Nasi kibice byli zachwyceni i teraz oczekują od nas wygranych z Polską. Drugie miejsce w grupie podniosłoby prestiż naszej federacji.

Gra pan w Resovii, więc spotkania z Polakami, mają dla pana dodatkowy smaczek?Tak i nie mogę się doczekać tych spotkań. Miło jest zagrać przeciwko kolegom klubowym, czy innym zawodnikom z PlusLigi. Bardzo zależy mi na tym, żeby dobrze zaprezentować się w tych meczach, a jeszcze bardziej, żebyśmy je wygrali.

Czy podzieli się pan z kolegami z reprezentacji informacjami na temat polskich graczy?

Na ile będę w stanie, to postaram się zdradzić kilka szczegółów na temat gry rywali. Nasz trener doskonale zna polski zespół i to on udzieli nam fachowych wskazówek, jak zagrać. Jednak nie ma u nas jakichś specjalnych przygotowań do tych meczów.

Czy widział pan może jakieś mecze Polaków w tegorocznej Lidze Światowej?

Oglądałem tylko ich dwa starcia z Brazylią, ale wówczas nie zaimponowali. Wiem, że z Wenezuelą byli już o wiele skuteczniejsi. Na pewno ci młodzi i utalentowani zawodnicy, którzy teraz grają w reprezentacji Polski, potrzebują czasu na zgranie się i zyskanie doświadczenia. Poza tym nie wszystkich dobrze znam, mimo że mam za sobą rok gry w Polsce.

 

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved