Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kto zastąpi Skowronka?

Kto zastąpi Skowronka?

fot. archiwum

- Zostałem w tej chwili z tylko jedną atakującą, jestem bardzo ciekaw, jak długo da radę w pojedynkę - mówi szkoleniowiec reprezentacji Polski, Jerzy Matlak. Podczas turnieju eliminacyjnego do mistrzostw świata kadra siatkarek będzie musiała jakoś radzić sobie bez jej podpory - Katarzyny Skowrońskiej-Dolata.

26-letnia liderka drużyny narodowej oraz mistrza Włoch Scavolini Pesaro nie trenowała od początku przygotowań. Lekarze zalecili odpoczynek przeciążonym ścięgnom Achillesa. – Kaśka zaczynała brać udział w zajęciach, ale po dziesięciu dniach dolegliwości wróciły. Teraz wszystko zależy od medyków, oby tylko obyło się bez operacji – opowiada selekcjoner.

Za tydzień Polki rozpoczynają w Rzeszowie eliminacje do mistrzostw świata, ich przeciwniczkami będą Turczynki, Belgijki i Francuzki. Matlak: – Pogodziłem się już z tym, że zagramy bez Skowrońskiej. Właściwie zostałem z jedną zdrową atakującą.

Od początku sezonu kadrowego, a więc w dziesięciu oficjalnych meczach i trzech sparingach, gra na tej pozycji Joanna Kaczor . Gdyby kłopoty Skowrońskiej się przeciągały, 25-letnia atakująca będzie musiała podołać także na wrześniowo-październikowych mistrzostwach Europy w Polsce.Sęk w tym, że Kaczor tak wiele dotąd nie grała. Po powrocie z USA, gdzie studiowała i występowała w drużynie uniwersyteckiej, podpisała kontrakt z Muszynianką Muszyna, gdzie nie była podstawową zawodniczką. Także w kadrze, m.in. na igrzyskach w Pekinie, była tylko zmienniczką Skowrońskiej.

Daję z siebie wszystko, jestem dobrze przygotowana, nie powinno być źle – zapewnia Kaczor. A Matlak dodaje: – Właściwie to już przyzwyczaiłem się do sytuacji, że nie mam wszystkich zawodniczek. Co rusz komuś coś dolega, wiele siatkarek nie przepracowało wszystkich zgrupowań.

Po kontuzjach dochodzą do zdrowia Eleonora Dziękiewicz i Natalia Bamber , urazy całkowicie wyeliminowały rozgrywającą Katarzynę Skorupę.

Matlak powołał wczoraj kadrę na World Grand Prix (odpowiednik męskiej Ligi Światowej). Pierwsze zawody z tego cyklu Polki rozegrają w pierwszy weekend sierpnia w Kielcach, później pojadą do Makao i Hongkongu. Finał odbędzie się w Tokio. Oprócz Skowrońskiej, na którą wciąż liczy Matlak, w 14-osobowym składzie znalazły się: Mariola Zenik, Anna Woźniakowska, Dorota Pykosz, Agnieszka Bednarek, Izabela Bełcik, Dorota Świeniewicz, Agata Sawicka, Anna Barańska, Milena Sadurek, Eleonora Dziękiewicz, Katarzyna Gajgał, Aleksandra Jagieło i Joanna Kaczor.

Wszystko wskazuje na to, że te same siatkarki zagrają w mistrzostwach Europy. Chyba że pech znów dopadnie.

 

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved