Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Konferencja prasowa przed turniejem w Starych Jabłonkach

Konferencja prasowa przed turniejem w Starych Jabłonkach

fot. archiwum

Dnia 9 lipca o godzinie 13.00 w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, dotycząca zbliżającego się turnieju siatkówki plażowej - Swatch FIVB World Tour Mazury Open, który już w dniach 4-9 sierpnia 2009 roku odbędzie się w Starych Jabłonkach.

W konferencji udział wzięli Bogusław Adamski (Sekretarz Generalny Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Przewodniczący Wydziału Siatkówki Plażowej PZPS), Andrzej Dowigiałło (Prezes Zarządu Hotelu Anders, Promotor Turnieju), zawodniczki reprezentacji Polski: Katarzyna Urban i Joanna Wiatr oraz ich trener – Michał Szczytowicz .

Bogusław Adamski (Sekretarz Generalny PZPS): – „Romans" Polskiego Związku Piłki Siatkowej z hotelem Anders w Starych Jabłonkach rozpoczął się 10 lat temu i od tamtej pory współpraca układa nam się bardzo dobrze. Już po raz drugi odbędzie się tu podwójny turniej z cyklu World Tour – zarówno kobiecy, jak i męski. To świadczy tylko o wysokim poziomie organizacyjnym Starych Jabłonek. Przypomnę, że w turnieju głównym zobaczymy aż trzy polskie pary (kobiece i męskie), a cztery będą brały udział w eliminacjach. Wierzymy, że będą to dla nas udane zawody .

Andrzej Dowigiałło (Prezes Zarządu Hotelu Anders, Promotor Turnieju): – Tydzień temu rozegrany został w Starych Jabłonkach turniej dziennikarzy, w którym udział wzięło mnóstwo osób. Bardzo mnie to cieszy, bo to oznacza, że postrzeganie piłki plażowej w naszym kraju jest coraz lepsze. Patrząc szkoleniowo, polska plażówka idzie w bardzo dobrym kierunku. Radością polskich kibiców jest możliwość patrzenia na sukces polskich zawodników, dlatego wierzymy i liczymy, że w Starych Jabłonkach Polacy zajdą bardzo wysoko. Zainteresowanie tym wydarzeniem jest coraz większe, dzięki temu wierzymy, że nasza działalność ma sens. Mam nadzieję, że w dniach 4-9 sierpnia Stare Jabłonki będą miejscem, w którym odbywać się będzie największe wydarzenie sportowe w kraju. Ja jako promotor turnieju mogę zapewnić, że jesteśmy gotowi na przyjęcie najlepszych zawodników świata .Michał Szczytowicz (trener reprezentacji Polski kobiet): – Oczywiście, na turnieju w Starych Jabłonkach będziemy chcieli pokazać się jak najlepszej strony. Mamy zamiar osiągnąć tu najlepszy jak dotychczas wynik w turnieju głównym World Tour’u, czyli wygrać minimum trzy mecze. Zdajemy sobie sprawę, że wiele zależy od rozstawienia i od tego, na jakie pary trafimy, ale mam nadzieję, że losowane będzie dla nas korzystne .

Katarzyna Urban (reprezentantka Polski): – Ze swojej strony mogę zapewnić, że w Starych Jabłonkach tanio skóry nie sprzedamy. Jesteśmy dobrze przygotowane do sezonu. Nasza współpraca z trenerem Szczytowiczem rozpoczęła się rok temu w Starych Jabłonkach, liczymy więc, że ten jubileusz będzie dla nas szczęśliwy .

Joanna Wiatr (reprezentantka Polski): – Atmosfera w Starych Jabłonkach jest niesamowita i zawsze chętnie tam wracam, dlatego nie mogę się już doczekać sierpniowego turnieju. Mam nadzieję, że uda nam się poprawić wynik z zeszłego roku z Mysłowic, kiedy to w turnieju głównym wygrałyśmy dwa mecze .

*notowała Aneta Stożek (PZPS)

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved