Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Aluprof jest zainteresowany Amerykanką

Aluprof jest zainteresowany Amerykanką

fot. archiwum

Działacze klubu Aluprof Bielsko-Biała są zainteresowani amerykańską przyjmującą, Morgan Beck. Zawodniczka może grać na ataku i przyjęciu. Była  kiedyś powołana do  amerykańskiej reprezentacji juniorek i kadetek. Ma również za sobą debiut w pierwszej drużynie USA.

Po odejściu Katarzyny Gajgał do MKS Dąbrowa Górnicza bielski klub początkowo chciał pozyskać środkową, ale jego plany uległy zmianie i drużyna z Bielska-Białej szuka przyjmującej. – Podczas rozmowy z Igorem Prielożnym ustaliliśmy, że będziemy się starali pozyskać przyjmującą. Trzecią środkową będzie Berenika Okuniewska, która w ubiegłym roku nie grała na swojej nominalnej pozycji. Teraz wróci do gry na środku, bo zawsze jej silną stroną był blok – mówi Ryszard Bortliczek , dyrektor bielskiego klubu.

Dlatego działacze BKS zamierzają pozyskać przyjmującą zamiast środkowej. Wysłannicy klubu przyglądali się Białorusinkom, które przebywały w Polsce, ale żadna z nich nie wzbudziła zainteresowania wicemistrzyń Polski. Jedną z rozpatrywanych kandydatur jest za to nieznana w Polsce, Amerykanka Morgan Beck .

22-letnia Morgan Beck może grać jako atakująca i przyjmująca. Była w amerykańskiej kadrze juniorek i kadetek. Ma również za sobą debiut w pierwszej drużynie USA. Przez trzy lata grała na plaży, a jej partnerką była Kari Pestolesi . Beck na razie występowała jedynie w drużynach akademickich w USA. – Jeden z menedżerów zaproponował nam tę zawodniczkę. Widzieliśmy nagrania ze spotkań, w których występowała, ale jeszcze się wahamy. Po naszych doświadczeniach z innymi siatkarkami wolelibyśmy obejrzeć Beck na żywo, bo nie chcemy kupować kota w worku. Potrzebujemy solidnego wzmocnienia na przyjęciu, bo z tym elementem gry mieliśmy w ubiegłym roku największe problemy – tłumaczy Ryszard Bortliczek. 

źródło: supervolley.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved