Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Polacy nie boją się pogromców Brazylii

Polacy nie boją się pogromców Brazylii

fot. archiwum

- Do Finlandii jedziemy wygrać. Najlepiej dwa razy - mówi trener reprezentacji Polski siatkarzy Daniel Castellani. Biało-czerwoni jutro i w sobotę zagrają w Tampere z Finami, a stawką jest drugie miejsce w grupie D Ligi Światowej.

Dzięki drugiej lokacie Polacy będą mogli liczyć na dziką kartę w turnieju Final Six, który odbędzie się w dniach 22-26 lipca w Belgradzie.

Brazylia już nam uciekła, więc musimy skupić się na walce z Finami – mówi rozgrywający polskiej drużyny Grzegorz Łomacz .

Terminarz Ligi Światowej sprawił, że Polska i Finlandia zagrają ze sobą cztery razy w ciągu tygodnia! Pierwsze dwa mecze odbędą się w piątek i sobotę w Tampere, a dwa kolejne w środę 15 lipca i dzień później w Bydgoszczy.Finowie nie będą łatwym rywalem. Na ostatnich mistrzostwach Europy, w 2007 roku w Rosji, zajęli czwarte miejsce. W ostatni weekend pokonali we własnej hali 3:2 Brazylijczyków, którym Polska uległa cztery razy. – To pokazuje, że są dobrą drużyną, ale ten wynik nie powinien mieć znaczenia w walce o drugie miejsce w grupie. Zagramy ze sobą cztery razy i wierzę, że będziemy lepsi – dodaje Castellani .

Szkoleniowiec polskiej reprezentacji, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nie zabrał do Finlandii Michała Bąkiewicza , który wystąpił we wszystkich dotychczasowych meczach polskiej drużyny w tegorocznej Lidze Światowej.

Michał powinien odpocząć. Z pewnością ci, którzy go zastąpią, nie spiszą się gorzej – uważa Castellani, który, mimo presji wyniku w każdy weekend daje wolne któremuś ze swoich zawodników.

Do drużyny wrócili nieobecni w ostatnich meczach środkowy Wojciech Grzyb i libero Krzysztof Ignaczak .

Autorem tekstu jest Paweł Hochstim

 

źródło: Polska The Times

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved