Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Matti Oivanen podpisał kontrakt z Piacenzą

Matti Oivanen podpisał kontrakt z Piacenzą

fot. archiwum

Matti Oivanen, brat dobrze znanego polskim kibicom Mikko Oivanena, podpisał roczny kontrakt z zespołem włoskiej Serie A - Coprą Piacenza. Fiński środkowy poprzednio występował we francuskiej drużynie Beauvais Oise U.C.

Matti Oivanen jest członkiem reprezentacji Finlandii. Ostatnio jego zespół pokonał w rozgrywkach Ligi Światowej Brazylię 3:2. W tym spotkaniu środkowy zdobył trzy punkty blokiem.

Karierę rozpoczynał, podobnie jak Mikko, w VaLePa ja Kuortane. Bardzo szybko bracia trafili do młodzieżowej kadry Finlandii. Od 2004 do 2006 roku Matti reprezentował barwy Raision Loimu, zaś kolejne dwa lata spędził w Pielaveden Sampo. W 2008 roku dostrzegli go działacze Beauvais Oise U.C. We Francji spędził rok, a teraz postanowił przenieść się do słonecznej Italii.

W reprezentacji seniorów debiutował w 2005 roku w meczu przeciwko Niemcom. W tym samym roku jego reprezentacja zdobyła srebrny medal w rozgrywkach Ligi Europejskiej. W 2007 roku Matti Oivanen wraz z kadrą zajął 4. miejsce na Mistrzostwach Europy. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved