Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Transfery w Wieluniu. Roberts czy Maciejewicz?

Transfery w Wieluniu. Roberts czy Maciejewicz?

fot. archiwum

Siatkarz Pamapol Wieluń nadal nie skompletował drużyny na najbliższy sezon. W dwunastce jest jeszcze miejsce na jednego przyjmującego. Chciano  tam zakontraktować Słowaka Lukasa Divisa, ale ten wybrał Turcję. W kręgu zainteresowań pozostali natomiast Australijczyk Natan Roberts oraz Paweł Maciejewicz.

Klub z Wielunia negocjuje z obydwoma zawodnikami, ale wszystko zależy od tego, czy obniżą oni nieco swoje wymagania. Siatkarz Pamapol będzie miał w nowym sezonie dwukrotnie większy budżet, który przekroczy ponad dwa miliony złotych, ale i takie pieniądze mogą się okazać niewystarczające na pozyskanie Robertsa lub Maciejewicza . Wielunianie podpiszą kontrakt tylko z jednym z nich.

Pomiędzy PlusLigą a pierwszą ligą jest finansowa przepaść. Mamy dwukrotnie większy budżet, ale 2 miliony to w tej chwili absolutne minimum do tego, żeby rywalizować w najwyższej klasie rozgrywkowej – mówi Adam Dąbrowny , prezes wieluńskiego klubu. – W tej chwili negocjujemy z Robertsem i Maciejewiczem, to najpoważniejsi kandydaci do naszego zespołu, ale ciągle otrzymujemy oferty od siatkarskich menedżerów.

Jeśli chodzi o kandydatury i przydatność Robertsa do zespołu, to jestem jak najbardziej na tak, ale wszystko zależy od rozmów zawodnika z klubem – mówi Damian Dacewicz , który wprowadził drużynę z Wielunia do PlusLigi, a z którym beniaminek wciąż nie podpisał jeszcze kontraktu. – Podpisanie umowy z trenerem Dacewiczem to kwestia kilku dni. Byłem u niego raz w Częstochowie, ale wtedy nie zabrałem ze sobą umowy. Kontrakt podpiszemy już we wtorek, kiedy w Wieluniu zmierzą się kadeci Polski i Brazylii – zapewnia Adam Dąbrowny.autor tekstu: Bartłomiej Romanek

źródło: supervolley.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved