Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Stephane Antiga : Nie czuję się jak siatkarz

Stephane Antiga : Nie czuję się jak siatkarz

fot. archiwum

Szczerze mówiąc nie czuję się jak siatkarz. Miałem ponad dwa miesiące przerwy w grze, tak naprawdę zacząłem trenować dopiero dziesięć dni temu. Dużo pracowałem aby powrócić do formy - mówi  Stephane Antiga, przyjmujący reprezentacji Francji.

Powróciłeś do zespołu po dość długiej przerwie, jaka jest twoja dyspozycja na dzień dzisiejszy?

Szczerze mówiąc nie czuję się jak siatkarz. Miałem ponad dwa miesiące przerwy w grze, tak naprawdę zacząłem trenować dopiero dziesięć dni temu. Przez ten czas dużo pracowałem aby powrócić do formy, nie miałem zbyt wielu okazji, aby zgrać się z zespołem. Taką samą sytuację miał Oliver Kieffer, podobnie jak ja dołączył do składu meczowego dwa dni temu. Ta sytuacja jest bardzo trudna, ponieważ przy normalnym stanie rzeczy nie powinniśmy grać w spotkaniach z Serbami. Jednak nasz powrót był wymuszony kontuzjami w zespole. Nie pokazaliśmy tego czego potrafimy, jednak w takiej sytuacji jest to normalne.

Jednak waszym celem nadal pozostaje awans do turnieju finałowego w Belgradzie?

Tak, chcemy wywalczyć awans do Final Six. Ja muszę przede wszystkim dużo pracować, aby powrócić do swojej normalnej dyspozycji i grać na wysokim poziomie.

W sierpniu waszą reprezentację czekają kwalifikacje do Mistrzostw Świata, które zostaną rozegrane w Polsce. To będzie ciężki turniej?

Tak, z pewnością. Polska publiczność jak zwykle stawi się w komplecie. Naszym celem będzie zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc w grupie i zapewnienie sobie awansu. Oczywiście będziemy chcieli wygrać z Polską, jednak dla mnie będzie to troszkę dziwna sytuacja, ponieważ jestem szczególnie związany z waszym krajem.

Na pewno możesz liczyć na doping polskich kibiców..

Mam nadzieję, to bardzo miłe.

*rozmawiała: Karolina Breguła

źródło: sport1.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę