Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwalifikacje do MŚ. Dziś przyjeżdżają Rosjanki

Kwalifikacje do MŚ. Dziś przyjeżdżają Rosjanki

fot. archiwum

Dziś przylatują do Polski siatkarki Rosji. Do 25 lipca mistrzynie świata będą miały swoją bazę w kampusie w Kielnarowej. W przyszłym tygodniu dwukrotnie przeegzaminują naszą reprezentację. Trener Władimir Kuziutkin zabrał ze sobą 15 zawodniczek.

Mistrzynie mają życzenia

W "Sbornej" duże zmiany. Nie ma wprawdzie m.in. słynnej Jekatieriny Gamowej , która zapowiedziała powrót do reprezentacji, ale w naszym regionie kibice zobaczą w akcji kilka gwiazd. Warto zobaczyć w akcji takie zawodniczki, jak Marina Szeszenina , Julia Sedowa , Olga Fatiejewa , Marina Borodakowa , Natalia Safronowa czy Jewgienia Starcewa .

Rosjanki przed przylotem do Polski miały kilka życzeń, m.in. w zakresie menu podczas zgrupowania. Zamieszkają w wydzielonej części hotelu, podczas treningów na hali i zajęć na pływalni, czy siłowni, obiekty te mają pozostawać wyłącznie do ich dyspozycji – informuje Andrzej Grzyb , siatkarski menedżer z Rzeszowa.14 lipca w Rzeszowie, a nazajutrz w Łańcucie odbędą się dwa oficjalne towarzyskie mecze Polska – Rosja. Dla naszych pań, które zameldują się w Rzeszowie 10 bm. i jeszcze w tym samym dniu przeprowadzą w hali na Podpromiu pierwszy trening, będą one doskonałym sprawdzianem przed turniejem kwalifikacyjnym do mistrzostw świata. Te zawody będą w przyszłym tygodniu dla biało-czerwonych najważniejsze . – dodaje.

Gościnnie Anna Podolec

Na oba te mecze przyjedzie Anna Podolec , wychowanka łańcuckiego klubu, która przechodzi rehabilitację po kontuzji. W tych dniach pochodząca z Soniny siatkarka naszej reprezentacji dowie się od lekarzy, czy jest jeszcze szansa, aby zagrała w tegorocznych mistrzostwach Europy. Podolec, która na spotkaniach z Rosją będzie gościem specjalnym, przez najbliższe sezony będzie reprezentować barwy włoskiego Asystelu Novara.

Tymczasem systematycznie rośnie zainteresowanie rzeszowskim turniejem, którego stawką jest awans do MŚ 2010 w Japonii. Przypomnijmy, że Polki od 17 do 19 lipca na Podpromiu rywalizować będą o dwa miejsca do Japonii z Turcją, Francją i Belgią.

Widziałem naszą drużynę podczas turnieju we francuskim Montreaux i w ostatnim meczu towarzyskim z Białorusią i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem pracy i postępu, jaki dokonała pod wodzą trenera Jerzego Matlaka nasza kadra – ocenia Grzyb. – Podstawowa szóstka jest bardzo mocna. Duże postępy poczyniła Kaczor, bardzo pozytywne wrażenie robi gra Mileny Samurek, Dorota Świeniewicz imponuje spokojem, jest mentorką zespołu, Zenik nie schodzi poniżej wysokiego pułapu. Skowrońska później zaczęła treningi i dochodzi dopiero do formy.

autor tekstu: Marek Bluj

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved