Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Justyna Sachmacińska: Musiałam wrócić

Justyna Sachmacińska: Musiałam wrócić

fot. archiwum

Włodarze Pronaru Zeto Astwy AZS Białystok w dalszym ciągu kompletują kadrę na przyszły sezon. Ostatnio drużynę zasiliły dwie przyjmujące Agnieszka Starzyk i Justyna Sachmacińska. Akademiczki zmienią także miejsce rozgrywania spotkań.

24-letnia Starzyk w poprzednim sezonie była zawodniczką Gwardii Wrocław. Jednak nie grała za wiele z powodu urazu barku. Z kolei 24-letnia Sachmacińska wraca do białostockiego klubu po rocznym wypożyczeniu do Piasta Szczecin. W I-ligowym klubie była jedną z czołowych zawodniczek drużyny, która po barażach ze Stalą Mielec przegrała walkę o awans do ekstraklasy. Po braku awansu klub ze Szczecina stracił sponsorów i znalazł się w trudnej sytuacji finansowej, dlatego też większość siatkarek postanowiło opuścić zespół.

Mam jeszcze przez rok ważny kontrakt z zespołem z Białegostoku i siłą rzeczy musiałam wrócić. Myślałam co prawda o kolejnym wypożyczeniu do innego klubu, ale w obecnej sytuacji kadrowej białostockiej ekipy to nie wchodzi w grę – mówi Sachmacińska . – Uważam, że pobyt w Szczecinie dał mi sporo, przede wszystkim miałam możliwość gry, zdobyłam kolejne doświadczenia, tylko szkoda, że nie udało się wywalczyć awansu. Mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie w zespole z Białegostoku będę miała również możliwość częstszych występów. Jest nowy trener [Alojzy Świderek – red.], nowy skład i tym samym nowe nadzieje.

Po pozyskaniu dwóch przyjmujących kadra białostockiej ekipy składa się obecnie z dziewięciu zawodniczek. Bliskie podpisania kontraktu są też jednak Elena Hendzel (środkowa po roku gry w Farmutilu Piła ma wrócić do Białegostoku) oraz Lucie Muhlsteinova (rozgrywająca ma przedłużyć umowę). Włodarze klubu chcieliby ponadto pozyskać jeszcze przede wszystkim atakującą.W nowym sezonie ekstraklasy, który rozpocznie się w październiku, zmieni się nie tylko kadra klubu, ale też miejsce rozgrywania spotkań. Siatkarki przeniosą się z sali sportowej przy SP 50 przy ul. Pułaskiego do sali przy Zespole Szkół Rolniczych przy ul. ks. Suchowolca. Przeprowadzka związana jest z wymogami regulaminowymi ekstraklasy dotyczącymi liczby miejsc dla kibiców.

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved