Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Burzliwa kwestia siatkówki

II liga: Burzliwa kwestia siatkówki

fot. archiwum

Burza to słowo, które nie schodzi ostatnimi czasy z ust pogodynek, a i przez resztki siatkarskich kibiców we Wrocławiu coraz częściej jest wymieniane. Bo oto męska drużyna Burzy Wrocław przystąpi do rozgrywek II ligi.

Swoją drogą – przykre to, że w dobie siatkarskiego boomu przyszło nam się pasjonować tak nisko zawieszonymi rozgrywkami.

Kto stoi za aspiracjami rzeczonej Burzy? Mariusz Fijałkowski , czyli były dziennikarz "Gazety Wrocławskiej". – Rzeczywiście, w 1998 roku – w ramach praktyk – spędziłem kilka miesięcy w dziale miejskim kierowanym przez Macieja Woźnego. A później także w Polskim Radiu Wrocław – mówi nam prezes klubu. Do Wrocławia przyjechał przed laty na studia. W czerwcu 2006 roku stanął na czele Burzy, którą miał wydźwignąć z zapaści. – Klub przejmowałem w momencie, gdy miał milion złotych długu. W marcu 2009 roku, a więc po dziewięciu miesiącach, byliśmy już na zero i zaczęliśmy wychodzić na prostą – twierdzi Fijałkowski. Maszynki do robienia pieniędzy nie ma. Jak więc pozbył się długu? Jest właścicielem Centrum Integracji Technologii i Biznesu Eurointegra spółka z o.o., a także kilku pomniejszych firm. Porusza się w przemyśle ciężkim, inwestuje w grunty i nieruchomości. – Jak wygram przetarg, to mam robotę. Jak nie wygram, to nie mam – wyjaśnia.

Widać ostatnio roboty nie brakuje, bo i kasa się zgadza. – Zagęszczamy właśnie rozmowy ze sponsorami. Jest szansa na zbudowanie budżetu w granicach 500-600 tys. zł – mówi nam sternik Burzy. Dodajmy, że spora część tego budżetu pochodzi z jego środków. Plan na rozgrywki II ligi jest klarowny. Spędzić w niej jeden sezon i piąć się wyżej. Czyimi rękoma?Uzgodniłem już wszystko z Krzysztofem Janczakiem, dziś natomiast powinno dojść do porozumienia z Gwardią w sprawie pozyskania Mariusza Dutkiewicza. On ma wpisaną w kontrakt sumę 10 tys. odstępnego. I pewnie Gwardia nic już nie spuści, bo potrzebuje pieniędzy – zaznacza Fijałkowski . Sam musi jeszcze przelać 14 tys. zł na konto Warty Działoszyn, od której odkupił miejsce w rozgrywkach, oraz 10 tys. zł opłaty regulaminowej na konto PZPS-u. Dodajmy, że trwają też rozmowy z mającym PLS-owską przeszłość Karolem Hachułą , a już sprowadzeni zostali do klubu młodzi Paweł Grzywacz (SMS) i Bartosz Odwarzny (Sulechów).

Marzenia prezesa sięgają, rzecz jasna, ekipy w PlusLidze. – W I lidze chciałbym scementować zespół przez sezon, dwa. No, przez sezon – uściśla ambitnie. Drużyna będzie trenować w Gimnazjum im. Unii Europejskiej przy ul. Reja. Mecze? Rodzi się pomysł, by rozgrywać je w Orbicie tego samego dnia, co spotkania żeńskiej Gwardii.

Czas pokaże, czy starczy zapału, pieniędzy i profesjonalizmu. Czy ten dom ma solidne fundamenty, czy to tylko domek z kart. A Gwardia? Dziś nie wiadomo, czy pojawi się w III lidze. Ma 17 725 zł długu wobec PZPS. Sami skomlemy o finansową pomoc z miasta dla gwardzistów, lecz taką kwotę wypadałoby – panowie działacze – uzbierać własnym sumptem!

źródło: Gazeta Wrocławska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę