Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Grzegorz Łomacz: Wiemy jak ważne są najbliższe mecze z Finlandią

Grzegorz Łomacz: Wiemy jak ważne są najbliższe mecze z Finlandią

fot. archiwum

Dziś polscy siatkarze wylatują do Finlandii, gdzie w weekend rozegrają kolejne mecze w Lidze Światowej. Nie wystąpi w nich dotychczasowy kapitan drużyny, Michał Bąkiewicz. Nowym kapitanem biało-czerwonych mianowany został Paweł Woicki.

Weekendowe mecze z Finami i rewanż za tydzień w Bydgoszczy zdecydują kto zajmie drugie miejsce w tabeli, Polska czy Finlandia. Nasi kadrowicze do spotkań tych przygotowują się w Spale.

Dopiero rozpoczęliśmy poznawać strategię i „rozpisywać" Finów na tablicy. Końcówka przygotowań w Spale i najbliższe dni upłyną nam na dokładnym rozeznaniu, z kim mamy do czynienia. Ponadto wszyscy podchodzimy do weekendowych spotkań ze świadomością, że Finowie mają tyle samo punktów w grupie co my. Jeśli chcemy ich wyprzedzić nie może być mowy o żadnych błędach – mówi Grzegorz Łomacz , rozgrywający polskiej drużyny.

Młody rozgrywający Jastrzębskiego Węgla, który przebojem wdarł się do kadry nie może być pewny udziału w spotkaniach w Tampere. O miejsce w wyjściowej szóstce walczy z Pawłem Woickim . – Mamy równe szanse z Pawłem na grę w szóstce. Liczę jednak na miejsce w składzie i daję z siebie naprawdę wszystko na treningach – zapewnia młody rozgrywający. 

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved