Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Budowlani chcą zainaugurować PlusLigę Kobiet w nowej hali

Budowlani chcą zainaugurować PlusLigę Kobiet w nowej hali

fot. archiwum

Siatkarki Organiki Budowlani będą swoje mecze w ekstraklasie rozgrywać w hali przy ul. Małachowskiego, ale premierowe spotkanie z mistrzem Polski - Muszynianką ma się odbyć 25 października w nowej hali Arena Łódź.

Rozgrywanie spotkań przy ul. Małachowskiego będzie jednak możliwe po modernizacji obiektu. Z miejskich pieniędzy (około 150 – 300 tysięcy złotych) trzeba będzie wymienić oświetlenie. Musi ono mieć moc 1500 luksów, teraz ma tylko 700 luksów. Trzeba też będzie zwiększyć pojemność hali z 750 do 1000 miejsc – minimum wymaganego przez władze ligi – czyli dokupić dwie rozkładane trybuny. Zdaniem menedżera Marcina Chudzika wiceprezydent Maria Maciaszczyk przychyla się do tej koncepcji i zadeklarowała pomoc.

Potrzebna będzie też nowa wykładzina – teraflex. Jest jednak nadzieja, że zostanie w Łodzi po mistrzostwach Europy siatkarek. Hala przy Małachowskiego została wyznaczona na obiekt treningowy podczas zmagań najlepszych zespołów starego kontynentu i będzie wyłożona nowoczesną wykładziną kupioną przez Polski Związek Siatkówki.

Wszystkim marzy się, żeby premierowy mecz po 16 latach posuchy w najwyższej klasie rozgrywek miał wyjątkową oprawę. Dlatego przeciwnikiem ma być mistrz kraju, a sam pojedynek miałby zostać rozegrany w nowym obiekcie przy Bandurskiego. Jak jednak zapełnić kibicami 13 tysięczną widownię?Po mistrzostwach Europy będzie głośno o siatkówce – mówi Marcin Chudzik – Jeżeli Polki odniosą sukces, w co gorąco wierzę, to chętnych do obejrzenia hitowego ligowego pojedynku nie zabraknie. Chcielibyśmy, żeby inaugurację obejrzało jak najwięcej łódzkich dzieci, które weszłyby do hali za darmo. Myślę, że to wypali.

Drużyna Organiki Budowlani ma wolne do 29 lipca. Od 7 do 18 sierpnia będą na obozie w Kielnarowej położonej 10 kilometrów od Rzeszowa, gdzie powstało nowoczesne centrum siatkarskie, do którego przyjeżdżają najlepsze zespoły. Drużyna pojedzie na jeszcze jedno zgrupowanie od 15 do 26 września do Spały.

Marcin Chudzik jest przekonany, że na pierwszych zajęciach będzie 11 zawodniczek. Może tylko zabraknąć Katarzyny Brydy, która w Meksyku będzie występowała w mistrzostwach świata juniorek i może nie zdążyć na pierwsze zajęcia. Będą natomiast trzy siatkarki występujące obecnie na Uniwersjadzie: Karolina Kosek, Katarzyna Zaroślińska, Dominika Koczorowska .

Dwunastkę może uzupełnić Asia Kaczor, z którą cały czas prowadzimy rozmowy – mówi menedżer. – Ona dołączyłaby do nas po mistrzostwach Europy, gdyż jest reprezentantką Polski.

 

 

źródło: Express Ilustrowany

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved