Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Yu Koshikawa zawodnikiem Antonveneta Padova

Yu Koshikawa zawodnikiem Antonveneta Padova

fot. archiwum

Jeden z filarów japońskiej reprezentacji mężczyzn - Yu Koshikawa - podpisał kontrakt z włoskim klubem Antonveneta Padova. Umowa obejmuje grę w sezonie 2009/2010, jednak zaznaczono w niej opcję przedłużenia na kolejny rok.

Yu Koshikawa urodził się 30 czerwca 1984 roku w Osace. Mierzy 190 cm. Jego zasięg w ataku to 348 cm, zaś w bloku 335 cm. Koshikawa przez wiele lat grał w japońskim Sunbirds Osaka. Dwukrotnie zdobył z tym zespołęm mistrzostwo kraju (2003/2004 i 2006/2007).

Kibice we Włoszech pamiętają tego zawodnika m.in. ze spotkania Ligi Światowej, które odbyło się 6 lipca 2007 roku. Koshikawa zdobył wtedy 23 punkty, prezentując wyśmienitą formę.

Siatkarz jest w swoim kraju jednym z najpopularniejszych sportowców. Konferencja, podczas której wypowiadał się na temat swojego transferu do Padwy, była transmitowana przez ogólnokrajową telewizję. W negocjacjach klubowi pomagał były siatkarz Massimo Tomalino .Dyrektor sportowy klubu z Padwy, Stefano Santuz , przyznał, że zarząd klubu i sztab szkoleniowy są bardzo zadowoleni z pozyskania Koshikawy. – Jesteśmy szczęśliwi, ponieważ pozyskaliśmy młodego zawodnika z wielkim potencjałem, posiadającego bardzo dobry serwis i przyjęcie.

Wcześniej kontrakt z klubem z Padwy podpisał Manuele Cricca .

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved