Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Turniej w Starych Jabłonkach coraz bliżej

Turniej w Starych Jabłonkach coraz bliżej

fot. archiwum

Do turnieju Swatch FIVB World Tour w Starych Jabłonkach pozostał niecały miesiąc, stąd przygotowania do zawodów idą pełną parą. Imponująco wygląda również lista uczestników i uczestniczek turnieju w tym roku.

Dotychczasowe sukcesy w organizacji zawodów z cyklu Swatch FIVB World Tour sprawiły, że co roku liczba siatkarskich tandemów odwiedzających malowniczą plażę Hotelu Anders nad jeziorem Szeląg Mały rośnie. Nie inaczej będzie w tym roku. Według tymczasowej listy zgłoszeń, zamieszczonej na stronie federacji siatkówki (www.fivb.com) w Mazury Open wystartują 104 pary męskie i 89 par żeńskich. Lista wciąż rośnie i już wkrótce możemy być świadkami zawodów, w których – na plaży w niewielkiej miejscowości na Mazurach – udział weźmie ponad 400 siatkarzy plażowych!

Wśród zgłoszonych zespołów jest 18 par brazylijskich i 17 par niemieckich, stanowiących najliczniejsze grono zawodników. Wśród mężczyzn nie zabraknie świeżo upieczonych mistrzów świata, pary Brink/Reckermann oraz znakomitych par brazylijskich: wicemistrzów świata Harleya i Alisona , jak również nieoficjalnych ambasadorów turnieju w Starych Jabłonkach, pary Ricardo/Emanuel (piąte miejsce w niedawno zakończonych mistrzostwach świata – przyp. red.).

Wśród pań z czołówki zabraknie jedynie mistrzyń świata, Amerykanek Jen Kessy i April Ross , które po rozegraniu czterech turniejów Grand Slam rozgrywanych w Europie (najbliższy turniej już w ten weekend – przyp. red.), powracają na plaże w Stanach Zjednoczonych. Nie zabraknie natomiast znakomitych tandemów brazylijskich z wicemistrzyniami świata Julianą Felisbertą Silvą i Larissą Francą na czele.Autorem tekstu jest Łukasz Szymański

 

źródło: worldtour.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved