Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Sebastian Świderski: Staję do rywalizacji o miejsce w reprezentacji

Sebastian Świderski: Staję do rywalizacji o miejsce w reprezentacji

fot. archiwum

Bartosz Kurek i Zbigniew Bartman dopisali do swoich statystyk tyle punktów, że ich starsi koledzy mają prawo poczuć się zagrożeni. - Taka rywalizacja niezmiennie ma miejsce i jestem na nią gotowy - mówi Sebastian Świderski.

Znaczne problemy zdrowotne w szeregach naszej podstawowej reprezentacji spowodowały, że konieczne było znalezienie takich siatkarzy z młodego pokolenia, którzy skutecznie zapełnią brakujące miejsca. Po pierwszych meczach Ligi Światowej okazało się, że zmiennicy mogą się na stałe zadomowić w kadrze, i to szybciej, niż mogłoby się wydawać. Czy ich doświadczeni koledzy zaczęli drżeć o miejsce w składzie i częściej myśleć o nieuniknionej „zmianie warty"? Sebastian Świderski ze spokojem patrzy w przyszłość i deklaruje, że na walkę o miejsce w „szóstce" jest gotowy.

Jak pan ocenia występy swoich młodszych kolegów w roli zmienników?

Trudno mi oceniać siatkarzy, z którymi obecnie rywalizuję o miejsce w składzie. Na pewno pokazali wiele ambicji i dobrą grę na parkiecie. Mieli też słabsze momenty, bo mimo wszystko brakuje im doświadczenia, które nabywa się w najważniejszych meczach. Trema to normalna reakcja i w tym przypadku też tak było.O miejsce w składzie trzeba będzie ostro rywalizować?

Taka rywalizacja niezmiennie ma miejsce i jestem na nią gotowy. Zawsze jej towarzyszą takie obawy, że trener postawi na innego zawodnika. Po takiej decyzji na pewno byłoby mi przykro, ale z drugiej strony zrozumiałbym, że młodsi koledzy zasłużyli na ten awans. Poza tym mając na uwadze dobro naszej siatkówki cieszy mnie to, że jest komu zastępować obecnych liderów.

Trudno sobie jednak wyobrazić reprezentację bez pana. Pozostaje pytanie, czy przeszkodą nie okażą się problemy zdrowotne?

Faktycznie borykam się teraz z kontuzją kolana, która odnowiła mi się w trakcie sezonu. Podczas rozgrywek we Włoszech lekarze sugerowali zabieg artroskopii. Obecnie po konsultacjach podjąłem decyzję, że czas przed występami w kadrze wykorzystam na zwyczajną rehabilitację. To oznacza, że powinno się obyć bez interwencji chirurgicznej.

Grozi panu taka absencja jak w przypadku Mariusza Wlazłego?

Sprawa Mariusza jest zgoła odmienna od mojego przypadku. Z tego co wiem, Mariusz ma w planach bardzo długą przerwę w występach, a ja liczę na to, że szybciej wrócę do zdrowia. Pomaga mi w tym indywidualny tryb przygotowań, w którym uczestniczę wraz z częścią kadry. Wytrwale dążę do osiągnięcia odpowiedniej formy, a jaka będzie? Zobaczymy. Każdą personalną decyzję trenera zamierzam przyjąć z pokorą.

Rozmawiał Andrzej Mitek, "Sport"

 

źródło: Sport, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę