Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Niepewna przyszłość siatkarzy Armatu

Niepewna przyszłość siatkarzy Armatu

fot. archiwum

Niepokojące informacje, których podłożem są kłopoty finansowe klubu, docierają z Armatu Kozienice.  Możliwe jest nawet niezgłoszenie drużyny do rozgrywek drugiej ligi mężczyzn w nadchodzącym sezonie. Byłaby to ogromna strata.

Działacze klubu z Puszczy Kozienickiej nie wykluczają nawet możliwości niezgłoszenia zespołu do rozgrywek w drugiej lidze. Wszystko ma się wyjaśnić do 15 lipca. Wówczas mija bowiem termin zgłoszeń na sezon 2009/2010. – Nie ukrywam, że nasza sytuacja jest trudna. Niczego na razie nie możemy być pewni, a zdarzyć się może praktycznie wszystko. Usilnie pracujemy, by zabezpieczyć finanse na kolejny sezon. Staramy się pozyskać środki na działalność. Nie jesteśmy kamikadze. Nie możemy, nie mając gwarancji stabilnego budżetu, przystępować do gry w drugiej lidze – powiedział "Gazecie" dyrektor klubu Sławomir Wach .

Działacz ma jednak nadzieję, że uda się rozwiązać problemy. – Przez te ostatnie kilka lat mozolnie budowaliśmy swoją pozycję. Nasze występy na drugim szczeblu kosztowały sporo wysiłku. Przykro by było to teraz stracić – dodał dyrektor KKS-u. Przypomnijmy, miniony sezon zaowocował siódmym miejscem Armatu w rozgrywkach. Siatkarze po rozegraniu sezonu zasadniczego i rundy play-out zapewnili sobie ligowy byt, wypełniając podstawowy cel nałożony na drużynę. W okresie letnim niespodziewanie z funkcji szkoleniowca zrezygnował Marcin Zmitrowicz , a nowym prezesem został Tomasz Jagiełło . Pojawiły się nieoficjalne informacje, które mówiły, że na ławce trenerskiej zasiądzie siatkarz Armatu Marek Grzelczak . Jednak jakiekolwiek rozmowy na temat budowy zespołu na następne rozgrywki rozpoczną się po ewentualnej decyzji o przystąpieniu do walki na drugim szczeblu.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved