Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Niebawem w „Łuczniczce” mecze Polska-Finlandia

Niebawem w „Łuczniczce” mecze Polska-Finlandia

fot. archiwum

Cztery mecze z zespołem Finlandii zadecydują o tym czy polscy siatkarze zajmą drugie miejsce dające szansę na grę w belgradzkim Final Six. Dwa ostatnie pojedynki  fazy grupowej odbędą się w bydgoskiej Łuczniczce 15 i 16 lipca.

Sytuacja w tabeli grupy D jest bardzo ciekawa. Oba zespoły mają bowiem po 11 punktów, a w najbliższy weekend podopieczni Daniela Castellaniego zmierzą się z "Suoimi' w Tampere. Nawet jednak dwie porażki bez punktów nie przekreślają szans, bo straty można odrobić w Bydgoszczy.

Argentyński szkoleniowiec takich kalkulacji jednak nie robi. – Zawsze wychodzę na mecz aby walczyć o zwycięstwo. I to samo wpajam zawodnikom – mówi.

Dębiec na liścieJego "rękę" w zespole widać. Szczególnie po ostatnich dwóch meczach z Wenezuelą we Wrocławiu. Choć rywal może z nienajwyższej półki jednak, dawno się nie zdarzyło, by dwa składy debiutantów ograły rywala nie tracąc punktu. W tym drugim meczu podstawowym rozgrywającym był Paweł Woicki , który w poniedziałek 13 lipca spotka się z bydgoskimi mediami na specjlanej konferencji. Przypomnijmy, że od nowego sezonu "Wujek" będzie bronił barw bydgoskiej Delecty. W poniedziałek w Bydgoszczy stawi się zresztą cała kadra Polski.

Oprócz Woickiego jest w niej jeszcze inny "bydgoszczanin" Piotr Gruszka , który w LŚ nie zagra oraz… libero Michał Dębiec . Trener Castellani ma go jeszcze na swojej liście w kontekście przyszłorocznych przygotowań kadry. Jak sam przyznaje mistrzostwa Europy nie są okazją do eksperymentów podobnie zresztą jak sierpniowy turniej eliminacyjny mistrzostw świata w Gdyni. Liga będzie więc odpowiednim miejscem dla Michała, by przekonać do siebie szkoleniowca.

Bilety

W jedynym z wydań "Gazety Pomorskiej" przed meczami z Finlandią ma być zamieszona specjalna wkładka w formie plakatu. Gazeta będzie również dysponowała pewną liczbą wejściówek na oba mecze, które będzie można zdobyć w konkursie sms-owym. Mecze z Finlandią odbędą się 15 i 16 lipca o godz. 20:00.

W tej chwili (ceny 90, 70 i 50 zł) biletów można szukać na stronach firmy TicketPro (www.ticketrpo.pl) lub w salonach Empik-u (także w Toruniu i Włocławku). W kasach Łuczniczki wejściówek nie ma. Będą jeśli jakaś część nie zostanie sprzedana w internecie.

Autorem tekstu jest Jacek Drozdowski

 

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę