Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Niebawem w „Łuczniczce” mecze Polska-Finlandia

Niebawem w „Łuczniczce” mecze Polska-Finlandia

fot. archiwum

Cztery mecze z zespołem Finlandii zadecydują o tym czy polscy siatkarze zajmą drugie miejsce dające szansę na grę w belgradzkim Final Six. Dwa ostatnie pojedynki  fazy grupowej odbędą się w bydgoskiej Łuczniczce 15 i 16 lipca.

Sytuacja w tabeli grupy D jest bardzo ciekawa. Oba zespoły mają bowiem po 11 punktów, a w najbliższy weekend podopieczni Daniela Castellaniego zmierzą się z "Suoimi’ w Tampere. Nawet jednak dwie porażki bez punktów nie przekreślają szans, bo straty można odrobić w Bydgoszczy.

Argentyński szkoleniowiec takich kalkulacji jednak nie robi. – Zawsze wychodzę na mecz aby walczyć o zwycięstwo. I to samo wpajam zawodnikom – mówi.

Dębiec na liścieJego "rękę" w zespole widać. Szczególnie po ostatnich dwóch meczach z Wenezuelą we Wrocławiu. Choć rywal może z nienajwyższej półki jednak, dawno się nie zdarzyło, by dwa składy debiutantów ograły rywala nie tracąc punktu. W tym drugim meczu podstawowym rozgrywającym był Paweł Woicki , który w poniedziałek 13 lipca spotka się z bydgoskimi mediami na specjlanej konferencji. Przypomnijmy, że od nowego sezonu "Wujek" będzie bronił barw bydgoskiej Delecty. W poniedziałek w Bydgoszczy stawi się zresztą cała kadra Polski.

Oprócz Woickiego jest w niej jeszcze inny "bydgoszczanin" Piotr Gruszka , który w LŚ nie zagra oraz… libero Michał Dębiec . Trener Castellani ma go jeszcze na swojej liście w kontekście przyszłorocznych przygotowań kadry. Jak sam przyznaje mistrzostwa Europy nie są okazją do eksperymentów podobnie zresztą jak sierpniowy turniej eliminacyjny mistrzostw świata w Gdyni. Liga będzie więc odpowiednim miejscem dla Michała, by przekonać do siebie szkoleniowca.

Bilety

W jedynym z wydań "Gazety Pomorskiej" przed meczami z Finlandią ma być zamieszona specjalna wkładka w formie plakatu. Gazeta będzie również dysponowała pewną liczbą wejściówek na oba mecze, które będzie można zdobyć w konkursie sms-owym. Mecze z Finlandią odbędą się 15 i 16 lipca o godz. 20:00.

W tej chwili (ceny 90, 70 i 50 zł) biletów można szukać na stronach firmy TicketPro (www.ticketrpo.pl) lub w salonach Empik-u (także w Toruniu i Włocławku). W kasach Łuczniczki wejściówek nie ma. Będą jeśli jakaś część nie zostanie sprzedana w internecie.

Autorem tekstu jest Jacek Drozdowski

 

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved