Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Muszynianka stawia na Polki

Muszynianka stawia na Polki

fot. archiwum

Agnieszka Bednarek w Muszynie, Maja Tokarska w Pile i Katarzyna Gajgał w Dąbrowie to na razie największe transfery PlusLigi Kobiet - czytamy w "Przeglądzie Sportowym". Bez klubu pozostają Milena Sadurek, Joanna Kaczor i Milena Rosner.

Bardzo szybko drużynę skompletował odpoczywający już od tygodnia na urlopie prezes i trener Muszynianki Bogdan Serwiński . Pozyskał m.in. Agnieszkę Bednarek . Była zawodniczka Farmutilu Piła miała także propozycje gry w lidze włoskiej. Wybrała drużynę znad Popradu, bo tutaj dobrze zarobi (ponad 30 tys. brutto miesięcznie) oraz będzie miała możliwość rozwoju. Eksperci są przekonani, że urodziwa siatkarka w przyszłości będzie czołową środkową Europy. Mistrzynie Polski mają skład oparty w całości na polskich zawodniczkach.

Od początku zakładałem, że nie będę sprowadzał siatkarek z zagranicy. Po co przepłacać, skoro w kraju mamy dobre zawodniczki – tłumaczy Serwiński, którego aż osiem siatkarek brało udział w ostatnich międzynarodowych sprawdzianach kadry.

Bez rewolucjiPlusLiga Kobiet znowu będzie zdominowana przez Muszyniankę i BKS Aluprof. W Bielsku doszło jednak do najmniejszych zmian spośród wszystkich zespołów w lidze. – Nie chcieliśmy dokonywać kolejnej rewolucji. Dzięki temu, że skład zostanie prawie identyczny, drużyna będzie bardzo dobrze zgrana i ma zrobić kolejny krok do przodu – przekonuje prezes Czesław Świstak .

Ten krok oznacza zdetronizowanie Muszyny. BKS poszukuje jedynie środkowej. Zainteresowany jest m.in. Białorusinką z polskim paszportem Aleną Hendzel . Trener Igor Prielożny był także na turnieju w szwajcarskim Montreaux i tam przyglądał się zagranicznym środkowym.

Autorem tekstu jest Leszek Błażyński, Przegląd Sportowy

 

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved