Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010: Rozpoczął się turniej w USA

Kwal. do MŚ 2010: Rozpoczął się turniej w USA

fot. FIVB

Cztery reprezentacje walczą w amerykańskim Orlando o awans do Mistrzostw Świata 2010 kobiet. Do Japonii na turniej finałowy pojedzie zespół, który zajmie 1. miejsce. Po pierwszym dniu na czele tabeli są Amerykanki i Kostarykanki.

Oba spotkania pierwszego dnia turnieju kończyły się wynikiem 3:0. Jednak zdecydowanie łatwiejsze zadanie miały Amerykanki, które są niewątpliwie faworytkami tego turnieju.

W pierwszym spotkaniu Barbadoski w żadnym z setów nie przekroczyły granicy 20 punktów, jednak w każdym walczyły ambitnie. Z kolei siatkarki z Antyli Holenderskich nie miały żadnych szans w starciu z Amerykankami. W pierwszej partii zawodniczki z Antyli zdobyły 10 punktów i był to najlepszy ich rezultat w tym meczu. W kolejnych setach gospodynie były bez litości i wygrały do 9 i 5.

Po 11 "oczek" dla Amerykanek zdobyły Taytiba Haneef-Park i Cynthia Barboza .Kostaryka – Barbados 3:0

(25:17, 25:19, 25:17)

USA – Antyle Holenderskie 3:0

(25:10, 25:9, 25:5)

 

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę