Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > II Ogólnopolski Turniej Dziennikarzy w Siatkówce Plażowej za nami

II Ogólnopolski Turniej Dziennikarzy w Siatkówce Plażowej za nami

fot. archiwum

W miniony weekend w Starych Jabłonkach, na miesiąc przed zawodami z cyklu Swatch FIVB World Tour, odbyła się druga edycja Media Cup. Hotel Anders gościł na terenie swojego obiektu dziennikarzy, którzy próbowali swoich sił na piaszczystych boiskach.

Do turnieju stanęło 21 par reprezentujących przeróżne redakcje z różnych gałęzi medialnego światka. Były gazety, rozgłośnie radiowe, telewizja i przedstawiciele mediów elektronicznych. Większość ekip to reprezentanci dziennikarzy z Warmii i Mazur bądź okolicy, nie zabrakło jednak także przybyszów z dalszych zakątków kraju, jak choćby ze Szczecina czy Zielonej Góry. Na liście startowej II edycji Turnieju Dziennikarzy w Siatkówce Plażowej – Media Cup 2009 nie zbrakło drużyny Strefy Siatkówki.

Redaktorzy Strefy Siatkówki
Redaktorzy Strefy Siatkówki

Mimo, iż na boisku grały pary, formuła turnieju dopuszczała trzyosobowe zespoły, które podczas meczów mogły dokonywać zmian. Redakcję Strefy Siatkówki reprezentowali Bartosz Borowiak , Łukasz Skorupa i Patryk Stępień. Ekipa naszego serwisu przeszła jak burza przez pierwszy dzień turnieju i zmagania grupowe zakończyła na pierwszym miejscu – w dodatku bez straty seta. Drugi dzień turnieju rozgrywany był już systemem pucharowym, a zaczął się od spotkań ćwierćfinałowych. Nasza drużyna trafiła w 1/4 finału na parę późniejszych finalistów – jedyną ekipę złożoną z zawodników, którzy siatkówkę zarówno halową jak i plażową uprawiają na co dzień w klubach. Mecz odbywał się w strugach rzęsistego deszczu, nasi walczyli ambitnie o każdą piłkę ale ostatecznie amatorzy musieli uznać wyższość ligowców. System pucharowy jest bezlitosny więc mimo dobrej postawy w całym turnieju ekipie Strefy Siatkówki pozostała walka o piątą pozycję. Nasi koledzy bez większych problemów pokonali parę Gazety Wyborczej z Olsztyna po czym mięli stanąć do bezpośredniej walki o piątą pozycję w końcowej klasyfikacji. Do tego pojedynku jednak nie doszło na skutek kontuzji jakiej doznał gracz Kuriera Szczecińskiego, którego to reprezentacji zajęli ostatecznie szóstą lokatę. „Strefowa" drużyna przegrała zatem tylko jeden pojedynek i zajęła ostatecznie piąte miejsce.O jedno oczko wyżej, bo na czwartej lokacie, uplasowała się drużyna Oficjalnej Strony Pawła Zagumnego – zagumny.pl, w której wystąpił nasz redakcyjny kolega – Maciej Nowocień .

Zwycięzcy turnieju Media Cup 2009
Zwycięzcy turnieju Media Cup 2009

Zawody wygrała para redakcji „Życia Płocka" w składzie Mariusz Sobczak , Andrzej Felic . Nie najmłodsza już para obrońców tytułu sprzed roku odprawiła dziennikarzy z portalu aktywni.pl w dwóch setach – Nasi finałowi rywale to chłopcy, którzy grają w siatkówkę na drugoligowym poziomie, więc mecze z nimi były bardzo ciężkie. Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa, bo to był bardzo trudny turniej – mówił tuż po zakończeniu finałowego spotkania Mariusz Sobczak. Dwukrotni zwycięzcy turnieju Media Cup już zapowiadają walkę w kolejnych edycjach rozgrywek dziennikarzy. – Myślę, że w przyszłym roku będzie drugie tyle drużyn i będą one jeszcze lepsze, ale oczywiście również przyjedziemy i będziemy starali się walczyć – zapewnił.

Są to byli siatkarze zawodowi, którzy w tej chwili pracują jako dziennikarze – charakteryzował zwycięską drużynę Marcin Zarębski , dyrektor do spraw PR Pucharu Świata w Siatkówce Plażowej Stare Jabłonki 2009. – Poziom sportowy naszej imprezy rośnie. Jest młodzież, która bardzo mocno zagraża dziennikarskiej czołówce. Ukłony w stronę zespołu Strefy Siatkówki, która na tegorocznym turnieju zaprezentowała bardzo fajny poziom .

Bardzo cieszymy się, że rośnie liczba uczestników i poziom sportowy tej imprezy – nie ukrywał radości Marcin Zarębski. – Do tej pory dziennikarze znani byli z tego, że głównie komentują i wydają opinie o zawodnikach. Podczas tego turnieju sami muszą wyjść na piasek i okazuje się, że to co z trybun wydaje się łatwe, wcale takie nie jest .

Organizatorzy Ogólnopolskich Mistrzostw Dziennikarzy
Organizatorzy Ogólnopolskiego Turnieju Dziennikarzy

Impreza miała na celu głównie promocję siatkówki plażowej a także turnieju Pucharu Świata w Siatkówce Plażowej Word Tour w Starych Jabłonkach, którego organizatorem co roku jest Hotel Anders. W tym sezonie najlepsze światowe pary zjadą do Polski na początku sierpnia. – Poprzez rozgrywki Media Cup chcemy także promować turniej Pucharu Świata. Zależy nam, aby dziennikarze do nas przyjeżdżali, aby poznali tę imprezę i aby promowali siatkówkę plażowąbardzo fajny, rodzinny sport, który uprawiać może praktycznie każdy – tłumaczył przedstawiciel Anders Group.

Organizatorzy już planują kolejne spotkanie mediów w Starych Jabłonkach. – Będziemy te turnieje powtarzać. W przyszłym roku będą to oficjalne Mistrzostwa Polski objęte patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej – obiecał dyrektor Marcin Zarębski.

Końcowa klasyfikacja turnieju :
1.
Życie Płocka – Mariusz Sobczak / Andrzej Felic
2.
Aktywni.pl – Mariusz Stonio / Maksymilian Kozłowski
3.
eBrodnica.pl – Marek Witkowski / Przemysław Kliś / Tomasz Górny
4.
Zagumny.pl – Maciej Nowocień / Paweł Śląski / Michał Błaszczak
5.
Strefa Siatkówki -Bartosz Borowiak/Łukasz Skorupa/Patryk Stępień
6.
Kurier Szczeciński – Wojciech Taczalski / Krzysztof Wojtasiak
7.
Radio Olsztyn – Maciej Świniarski / Piotr Świniarski
8.
Gazeta Wyborcza Olsztyn – Michał Koronowski / Sebastian Woźniak / Marcin Matuszewski
9.
Radio TOK FM – Kacper Merk / Damian Michałowski
10.
UWM FM Olsztyn – Piotr Bułakowski / Maciej Kwiatkowski
11.
TVP Olsztyn – Tomasz Szeremeta / Mariusz Szyszko
12.
Barvo Sport – Marcin Szkaut / Wojciech Barszczowski
13.
TVP Olsztyn Młodzi – Maciej Lewandowski / Adrian Brzozowski
14.
Radio Zet – Cezary Stankiewicz / Patryk Pulikowski
15.
ex equo
Gazeta Olsztyńska – Artut Dryhynycz / Marek Giniewicz / Marcin Tchórz
Dziennik FAKT – Marek Ignasiewicz / Michał Ignasiewicz / Tomasz Dudek
17. TVP Info – Adam Krzykowski / Kacper Kowalewski
18. siatkowka24.pl – Rafał Jamróz / Paulina Jakimiuk / Barbara Szymniec
19. Gazeta Nowodworska – Sławomir Robakiewicz / Bartosz Wróblewski
20. TVP Sport – Piotr Dębowski / Jarosław Marendziak

Zobacz również:
II Ogólnopolskie Mistrzostwa Dziennikarzy – Media Cup 2009 – galeria

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved