Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Finowie tworzą historię

Finowie tworzą historię

fot. archiwum

Zwycięstwo 3:2 nad Brazylią sprawiło, że Skandynawowie zostali okrzyknięci bohaterami. Wygrana w Tampere jest głównym wydarzeniem komentowanym w lokalnych mediach. Co ciekawsze gospodarze przegrywali już 0:2...

Finowie tworzą historię ", taki tytuł dała największa fińska gazeta „Helsingin Sanomat". W artykule podkreślono, że jest to największe wydarzenie 2009 roku. Ponadto dodano, że to pierwsze zwycięstwo nad Brazylią z dwunastu rozegranych meczów.

Zaś w tabloidzie „Iltalehti" czytamy, że gdy Brazylijczycy prowadzili 2:0, wszyscy spodziewali się, że goście powtórzą piątkowy wynik ( zwycięstwo Canarhinios 3:0).

Od trzeciego seta sytuacja uległa diametralnej zmienia, dzięki rozgrywającemu Mikko Esko, który powiedział, że rozegrał chyba najlepszą partię w swojej siatkarskiej karierze – dodaje dziennik.„HBL", główna fińska gazeta w języku szwedzkim (drugi język urzędowy w kraju), nazwał Brazylię „zespołem numer jeden na świecie " i kładzie nacisk na fakt, że Finlandia jest jedynym zespołem, który pokonał team Bernardo Rezende w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Nawet telewizja publiczna YLE Tore chwaliła włoskiego trenera Mauro Berruti , pod którego ręką nastąpił rozwój fińskiej drużyny.

Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby awansować do Final Six i ponownie zmierzyć się z Brazylią – powiedział w wywiadzie telewizyjnym Antti Siltala , jedna z gwiazd reprezentacji Finlandii, który w sobotnim meczu zdobył 17 punktów.

źródło: globoesporte.globo.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved