Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. A: Zwycięstwo Mistrzów Olimpijskich

LŚ, gr. A: Zwycięstwo Mistrzów Olimpijskich

fot. archiwum

W dzisiejszym spotkaniu Amerykanie pokazali, że to oni są mistrzami olimpijskimi. Kibice mogli zobaczyć ich dominację w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Natomiast Chińczycy nie grali konsekwentnie, dlatego ulegli 1:3.

W pierwszym secie Amerykanie zagrali dobrze blokiem. Natomiast Chińczycy nie grali tak konsekwentnie zagrywką jak we wczorajszym spotkaniu. Ale mimo tego gospodarze prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:6. Jednak siatkarze Stanów Zjednoczonych grali coraz lepiej i pierwsza partia padła ich łupem, 25:18.

Druga odsłona meczu, to całkowite przeciwieństwo poprzedniej. Chińczycy zagrali rewelacyjnie blokiem i w ataku. Amerykanie chyba zdekoncentrowali się po łatwo wygranym secie. Gospodarze na przerwach technicznych prowadzili 8:5 oraz 16:11, by ostatecznie wygrać 25:20.

Trzeci set był punktem zwrotnym dla obu ekip. Chińczycy prowadzili przez większość partii, na drugiej przerwie technicznej 16:13. Ale kilka prostych błędów w przyjęciu w końcowych momentach sprawiło, że z parkietu musieli zejść pokonani. Mocnym serwisem pogrążył ich Evan Patak . Amerykanie wygrali 25:21.W następnym secie goście podtrzymali dobrą passę w ataku i na zagrywce. Natomiast młodzi zawodnicy z Dalekiego Wschodu popełniali straszne błędy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i ponieśli sromotną porażkę 12:25.
Inny skład Amerykanów w dzisiejszym meczu nie był niespodzianką dla Chińczyków. Dobrej gry starczyło tylko na jeden set. Po błędach oddali rywalom 29 punktów. W amerykańskim zespole najlepszym zawodnikiem był Evan Patak, który miał 22 próby ataku i zdobył 17 punktów.

Chiny-USA 1:3
(18:25, 25:20, 21:25, 12:25)

Składy zespołów:

Chiny: Bian, Liang, Cui, Jiao, Chen, Shen, Ren (libero) oraz Zhong, Yu, Li i Jiang
USA: Lee, Rooney, Patak, Hein, Hansen, Touzinsky, Lambourne (libero) oraz Stanley, Holmes i Jablonsky

Zobacz również:
Wyniki 4. kolejki oraz tabela Ligi Światowej gr. A

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved