Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Daniel Pliński: Młodzi wykorzystują swoją szansę

Daniel Pliński: Młodzi wykorzystują swoją szansę

fot. archiwum

W ostatni weekend reprezentacja Polski dwukrotnie pokonała we Wrocławiu drużynę Wenezueli w ramach fazy grupowej Ligi Światowej. Choć powołania na tegoroczne rozgrywki LŚ nie otrzymał Daniel Pliński, to jednak zawodnik od paru dni trenuje z drużyną.

– Tym razem w rozgrywkach Ligi Światowej swoją szansę dostali młodzi zawodnicy i jak widać ją wykorzystują. Miło byłoby znów zagrać przed własną publicznością i trochę mi tego brakuje, ale w tym roku możliwość wykazania się mają inni, a my – starsi mieliśmy chwilę odpoczynku. Teraz znów wznowiliśmy treningi i przygotowujemy się do kolejnych turniejów, jakie przyjdzie nam rozegrać w najbliższym czasie – mówi Daniel Pliński .

Środkowy reprezentacji Polski podkreślił, że ogląda wszystkie mecze swoich kolegów w telewizji. – Trochę ciągnie człowieka na boisko, jak widzi te tłumy na trybunach, tą niesamowitą atmosferę, jaka zawsze towarzyszy rozgrywkom Ligi Światowej, ale cóż, nie zawsze można uczestniczyć w tym widowisku.

Po pojedynkach z Wenezuelą kolejnymi rywalami podopiecznych Daniela Castellani’ego w fazie grupowej Ligi Światowej będą Finowie. W dniach 10-11 lipca Polacy rozegrają spotkania w Finlandii, a 15-16 lipca w bydgoskiej hali „Łuczniczka" odbędą się rewanże.– Mecze z Finlandią będą dla nas kluczowe. Jeżeli uda nam się wyjść z tej rywalizacji minimum na remis to myślę, że zajmiemy drugie miejsce w grupie i będziemy mieli szansę otrzymania dzikiej karty na turniej finałowy – twierdzi Daniel Pliński.


*Rozmawiała: Aneta Stożek

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved