Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Statystyki z drugiego meczu Polska – Wenezuela

Statystyki z drugiego meczu Polska – Wenezuela

Polacy pewnie pokonali po raz drugi w ten weekend reprezentację Wenezueli. Goście bardzo dobrze spisali się w ataku, jednak to nie wystarczyło by pokonać bardzo dobrze spisujących się Polaków. Znakomite spotkanie rozegrał Marcin Możdżonek.

Drugi mecz we wrocławskiej Hali Stulecia dostarczył kibicom znacznie więcej emocji. Dziś trener Castellani postanowił dać szansę zawodnikom, którzy podczas piątkowego meczu pełnili rolę rezerwowych. Zmieniła się, choć nie personalnie, także reprezentacja Wenezueli. Goście pokazali się ze znacznie lepszej strony w ataku, a ich zagrywka sprawiała znacznie więcej kłopotu polskim przyjmującym.

Polacy, pomimo wygranej, zdobyli mniej punktów w ataku. Wenezuelczycy w ten sposób dopisali do swojego konta 55 punktów. Aż 20 spośród nich zdobył najlepiej punktujący zawodnik meczu, Luiz Diaz. Nie może się on jednak pochwalić tak wysoką skutecznością w ataku jak Zbigniew Bartman, który zdobył najwięcej punktów dla biało-czerwonych. Z 25 piłek, które rozgrywający posłali do niego, 15 z nich zakończył zdobyciem punktu, co dało mu skuteczność 60%. Niezwykle dużo pracy w przyjęciu miał dziś Michał Ruciak, który aż 39 razy (z 70 serwisów) odbierał zagrywkę rywali. Ze swojego zadania wywiązał się znakomicie, popisując się niemal 75% skutecznością. Takimi statystykami nie mogą się jednak pochwalić Wenezuelczycy. To właśnie w tym elemencie widoczna była największa różnica pomiędzy zespołami. Średnia polskiego zespołu w tym elemencie wynosiła prawie 73%, podczas gdy Wenezuelczyków zaledwie… 37%. Zadania nie ułatwiali im bardzo dobrze serwujący biało-czerwoni. Na szczególną pochwałę za dobrą grę w tym elemencie zasługuje Zbigniew Bartman, który aż czterokrotnie zdobywał punkty bezpośrednio z zagrywki. Wenezuelczycy zdołali odpowiedzieć jednym asem Andy Rojasa. Ponownie bardzo dobrze w obronie zaprezentował się Paweł Zatorski, który popisywał się znakomitymi obronami. Spotkanie zakończył ze średnią 2,5 obrony na set. Królem boiska okazał się być Marcin Możdżonek, który aż 9! razy zablokował ataki rywali. Nieco w jego cieniu pozostał drugi polski środkowy, Piotr Nowakowski, który na swoim koncie zapisał 3 punktowe bloki.

Statystyki indywidualne     Polska            Wenezuela
              Punkty
1. Bartman Zbigniew  19 pkt    1. Diaz Luis    21 pkt
2. Gromadowski Marcel 14      2. Rojas Andy   14
  Możdżonek Marcin  14       Ereu Thomas   14

              Atak
1. Bartman Zbigniew  15 pkt    1. Diaz Luis    20 pkt
2. Gromadowski Marcel 13      2. Rojas Andy   12
3. Jarosz Jakub    8       Ereu Thomas   12

              Blok
1. Możdżonek Marcin  9 pkt    1. Ereu Thomas   2 pkt
2. Nowakowski Piotr  3       Marquez Ivan   2
3. Jarosz Jakub    1      3. Rojas Andy    1
  Kurek Bartosz    1       Luna Carlos   1
  Gromadowski Marcel 1       Diaz Luis    1
  Ruciak Michał    1       Mendez Ronald  1

              Serwis
1. Bartman Zbigniew  4 pkt    1. Rojas Andy    1 pkt
2. Mozdzonek Marcin  1
  Nowakowski Piotr  1
  Ruciak Michał    1

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved