Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Krzysztof Stelmach: Młodzież robi ciągłe postępy

Krzysztof Stelmach: Młodzież robi ciągłe postępy

fot. archiwum

W ten weekend biało-czerwoni odnieśli dwa cenne zwycięstwa nad Wenezuelą. Trener Krzysztof Stelmach jest zadowolony z postawy zawodników, jednak podkreśla, że we wszystkich elementach muszą się jeszcze szkolić.

Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa. Zagraliśmy ponownie dobre spotkanie. Szkoda, że przegraliśmy pierwszego seta, bo mogliśmy go zakończyć na swoją korzyść, ale w końcówce zepsuliśmy dwie ważne zagrywki i to zaważyło na naszej porażce. Jednak już w następnych setach graliśmy bardzo dobrze. Cieszy nas to, że młodzież, która jest w reprezentacji robi ciągłe postępy. Ci zawodnicy wykorzystują szansę gry w Lidze Światowej – opowiada drugi trener reprezentacji Polski, Krzysztof Stelmach .

Dwa zwycięstwa sprawiają, że biało-czerwoni nadal mają szansę na zajęcie drugiego miejsca w grupie. W meczach z Wenezuelą podopieczni Daniela Castelaneigo zagrali dobre zawody, ale drugi szkoleniowiec podkreśla, że nad każdym elementem siatkarskiego rzemiosła trzeba nieustannie pracować – Wszystkie elementy trzeba jeszcze poprawić. Nie ma takiego elementu, o którym moglibyśmy powiedzieć, że jest naszą najlepszą bronią i nad nim się już nie skupiamy. Siatkówka jest taką grą, w której trzeba się cały czas uczyć. Nawet jeśli ma się jakiś dobry element to trzeba go cały czas szkolić .

W ostatnim czasie wiele emocji wzbudzają spekulacje dotyczące przyznania dzikiej karty na finałowy turniej Ligi Światowej. Włosi koniecznie chcą, aby przepustkę do Belgradu otrzymała drużyna, która będzie miała najkorzystniejszy bilans punktowy spośród zespołów plasujących się na drugich miejscach. Jednak Krzysztof Stelmach niechętnie odnosi się do tych spekulacji – To nie jest temat dla trenerów. My skupiamy się na tym, aby jak najlepiej pokazać się na boisku, a reszta to jest polityka. Zobaczymy co z tego wyniknie .źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved