Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Simplus Cup 2009: W Świnoujściu bez kwalifikacji

Simplus Cup 2009: W Świnoujściu bez kwalifikacji

fot. archiwum

Drugi turniej cyklu mistrzostw Polski kobiet - Simplus Cup 2009 - odbywa się w Świnoujściu. Finałowe mecze zaczną się w sobotę o godz. 10. Impreza miała zacząć się dzień wcześniej - od kwalifikacji, ale zrezygnowano z nich, bo do Świnoujścia przyjechało tylko 16 par,

Dwa boiska i trybuny dla kilkuset widzów ulokowano na wysokości nowej promenady. Uwagę przyciągają kolorowe balony sponsorów, muzyka, plac zabaw dla najmłodszych. I para zawodniczek z Hiszpanii – Luna Fernandez/Vivi Negrin . Piątkowe spotkania rozgrywane były przy tłumach plażowiczów.

Impreza miała zacząć się dzień wcześniej – od kwalifikacji, ale zrezygnowano z nich, bo do Świnoujścia przyjechało 16 par, czyli tyle, ile startuje w turnieju głównym. Po inauguracyjnych zawodach w Trzebieży osiem najlepszych duetów jest rozstawionych. Faworytki nie zawodzą, choć grają w "eksperymentalnych" składach. Kinga Kołosińska – trzecia przed tygodniem – Monikę Brzostek "zamieniła" na Joannę Wiatr , zwyciężczynię turnieju w Trzebieży. Natomiast druga liderka rankingu – Karolina Sowała jest w parze z Katarzyną Urban i już szykuje się do półfinału.

Występom siatkarek towarzyszą atrakcje dla publiczności – loteria, konkursy. Rozdawane są gadżety sponsorów, w tym opaski z numerem ratunkowym 0601 100 100.W miejscowościach nadmorskich i na Mazurach chcemy rozdać 150 tysięcy opasek, na które można wpisać również telefon do rodziców – wyjaśnia Edyta Szymańska z Polkomtel SA. – Od wielu lat prowadzimy akcje edukacyjne dla dzieci i młodzieży, promujemy bezpieczny wypoczynek, wspieramy Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Dlatego finał Simplus Cup 2009 odbędzie się w Giżycku, gdzie jest centrala Warmińsko-Mazurskiego WOPR.

MP w siatkówce plażowej kobiet to cykl pięciu turniejów rozgrywanych w czerwcu i lipcu. Zawodniczki rywalizują o nagrody pieniężne (cztery razy 10 tys. zł, w finale – 40 tys.) i punkty w rankingu. W tym roku aż trzy imprezy zaplanowano w miejscowościach tego regionu. Tydzień temu impreza odbyła się nad Zalewem Szczecińskim, w następny weekend siatkarki przyjadą do Niechorza. Turniej główny zawsze startuje w piątek, mecze finałowe – w sobotę.

 

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved