Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Katarzyna Skowrońska: Mam jeszcze czas, żeby się przygotować

Katarzyna Skowrońska: Mam jeszcze czas, żeby się przygotować

fot. archiwum

Wielu liczyło, że będzie liderką nowej kadry budowanej przez Jerzego Matlaka. Tymczasem utytułowany "Skowronek" dopiero wraca po kontuzji. - Muszę teraz po prostu spokojnie dogonić koleżanki - ocenia polska atakująca.

Przeszłam rehabilitację w Poznaniu. Cały czas pracuję i pewnie jeszcze długo będę musiała pracować nad tym, żeby moje stawy były zawsze dobrze rozciągnięte i żebym miała dużo miejsca w kostkach. Trzeba mi je będzie nastawiać i robić przy nich różne zabiegi, ale się nie zniechęcam. Rozpoczęłam przygotowania z dziewczynami już w Cetniewie. Jak można się domyślać po dłuższej przerwie i braku kontaktu z piłką nie jestem w znakomitej formie, ale jestem spokojna, bo wiem, że mam jeszcze czas, żeby zdążyć się przygotować – mówi Katarzyna Skowrońska w wywiadzie dla serwisu reprezentacja.net.

Jest szansa, że zobaczymy Cię w składzie drużyny podczas turnieju kwalifikacyjnego w Rzeszowie?

Szczerze mówiąc nie wiem, nie rozmawialiśmy jeszcze z trenerem na ten temat. Jestem tutaj, trenuję, próbuję się rozruszać, zwalczyć zakwasy i jak najmniej odstawać poziomem od koleżanek, żeby im nie przeszkadzać w treningach.Póki co Twoje koleżanki prezentują się naprawdę dobrze. Trener Matlak wielokrotnie powtarzał, że o miejsce w składzie, mimo Twoich niezaprzeczalnych sukcesów, będziesz musiała powalczyć chociażby z Joanną Kaczor. Jesteś na to gotowa?

Wydaje mi się, że nigdy nie grałam w kadrze za nazwisko i nie oczekuję, że teraz będzie inaczej. Muszę najpierw dojść do pełni sił i zdrowia, a potem zobaczymy. Trener Matlak ma wybór na pozycji atakującej, bo do formy dochodzi też Natalia Bamber i uważam, że to bardzo fajna sytuacja. W klubie nie mogłam być spokojna o to, że ktoś mnie zastąpi w razie kontuzji, więc teraz mam taki komfort. Nie chodzi przecież o to, żebym się zaharowała po rehabilitacji, nie muszę nikomu nic udowadniać, pracuję spokojnie. Jeśli dojdę do formy i trener będzie chciał skorzystać z moich usług, to jestem. Jeśli nie, to też nic się nie stanie, będę walczyć o miejsce w składzie.

Przed turniejem kwalifikacyjnym do MŚ 2010 zagracie sparingi z Rosją. To Twoim zdaniem będzie cenne doświadczenie?

Myślę, że dla zespołu takie spotkania zawsze są ważne. Dają one możliwość sprawdzenia się, ale także pozostania w cyklu, obiegu gry, bo tak naprawdę można ćwiczyć, trenować konkretne ustawienia, ale warto mieć jakiś sprawdzian przed ważnymi rozgrywkami.

 

Rozmawiał Tomasz Kowalik – Reprezentacja.net

Cały wywiad w serwisie reprezentacja.net

 

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved