Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Ivan Marquez: Nie zaprezentowaliśmy się najlepiej

Ivan Marquez: Nie zaprezentowaliśmy się najlepiej

fot. archiwum

Reprezentanci Wenezueli w nie najlepszych nastrojach opuszczali wczoraj wrocławską halę Stulecia. O przyczynach porażki 3:0 z Polakami oraz wrażeniach po spotkaniu opowiedział Strefie Siatkówki Wenezuelczyk Ivan Marquez.

Jak ocenisz grę Waszej drużyny w tym spotkaniu? Jesteście zaskoczeni tak gładka przegraną?

Ivan Marquez: Niestety nie zaprezentowaliśmy się najlepiej. Sądzę, że nasza prosta zagrywka znacznie ułatwiła Polakom zadanie, atakujący nie mieli najmniejszego problemu ze zdobywaniem punktów. Z kolei nasza drużyna nie mogła poradzić sobie z zagrywką i atakiem polskich zawodników. Oni znakomicie bronili, natomiast w naszej drużynie ten element nie funkcjonował niestety najlepiej. Polacy od początku przejęli inicjatywę, a my nie potrafiliśmy dotrzymać im kroku. Chwilami udawało nam się walczyć punkt za punkt, były takie momenty a przykład w drugim czy trzecim secie, jednak końcówki zdecydowanie już należały do naszych rywali.

W trzecim secie poprawiliście swoją grę i przez pewien okres dotrzymywaliście Polakom kroku– Mecz w ogóle zaczęliśmy bardzo nerwowo. Chcieliśmy osiągnąć wszystko w tym samym czasie. Wyrównać grę, wyjść na prowadzenie, nie popełniać błędów, poprawić atak i zagrywkę. W trzecim secie „zatrzymaliśmy się" i zaczęliśmy wszystko robić po kolei. Skupiliśmy się na naszej grze i wynik przyszedł sam. Niestety na krótko, po drugiej przerwie technicznej nasi przeciwnicy znowu nas „przycisnęli" i mecz zakończył się po trzech szybkich setach.

Jakie elementy gry należy poprawić, by w drugim meczu stawić Polakom większy opór?

– Przede wszystkim przyjęcie. W pierwszym meczu mieliśmy z tym elementem duże kłopoty, co fatalnie oddziaływało na nasz atak. Następna do poprawienia jest obrona. Dopiero z tymi elementami, dobrze funkcjonującymi możemy mieć nadzieję na walkę o zwycięstwo.

Jak Ci się podobają polscy kibice?

– Myślę, że są najlepsi na świecie (śmiech). To, co tu się dzieje jest niewiarygodne, ten doping, atmosfera jest wspaniała. Bardzo podoba mi się również hala.

*Rozmawiała: Magdalena Neumann (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved