Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: W Szczecinie wciąż walczą o I ligę siatkarek

I liga kobiet: W Szczecinie wciąż walczą o I ligę siatkarek

fot. archiwum

Kiedy okazało się, że Piast Szczecin z powodów finansowych nie będzie w stanie przystąpić do nowego sezonu w I lidze wydawało się, że wszystko już jest wyjaśnione. Ostatnio pojawiła się jednak szansa, że I liga siatkarek jednak pozostanie w Szczecinie.

Bardzo mi zależy, żeby w Szczecinie była I liga siatkówki – mówi dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Szczecinie, Robert Szych . Podjął on intensywne działania, mające na celu znalezienie podmiotu, który zająłby się zorganizowaniem klubu zdolnego do występowania na zapleczu ekstraklasy. Zdaniem dyrektora Szycha może to być zupełnie nowy klub, albo także … Piast, o ile spłaci zadłużenie, za które został zawieszony przez PZPS. Nie da się ukryć, że pan Szych podjął się bardzo trudnego i ambitnego zadania. Czy jest ono wykonalne? Czy znajdzie się ów podmiot, o którym mówi? Pytań jest wiele, ale najważniejsze jest to, czy zdąży? 15 lipca mija termin zgłaszania klubów do PZPS, a to przecież już niedługo. Jest szansa, że ten podmiot się znajdzie. Do końca przyszłego tygodnia powinno już być wszystko wiadomo.-przekonuje Szych. Nawet jeśli uda się go znaleźć, to rodzą się kolejne pytania. Czy ten podmiot będzie w stanie zorganizować klub zdolny do funkcjonowania w I lidze? Czy uda mu się znaleźć zawodniczki, trenera itd.? I wreszcie czy nowy klub będzie w stanie utrzymać się finansowo? Wsparcie finansowe zadeklarował dyrektor Szych, ale czy okaże się wystarczające?

Jak widać na razie jest więcej pytań niż odpowiedzi, ale najważniejsze przede wszystkim dla szczecińskich kibiców jest to, że wciąż mogą mieć nadzieję. Nadzieję na to, że dalej będą mogli w Szczecinie emocjonować się zmaganiami I ligowych siatkarek, że dalej będą mogli wspierać szczeciński zespół tak jak to robili w przypadku Piasta.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved