Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wieluń nie może się odczekać startu PlusLigi

Wieluń nie może się odczekać startu PlusLigi

fot. archiwum

Choć zawodnicy Siatkarza Pamapolu treningi wznowią dopiero za miesiąc, nie próżnują klubowi działacze. Zgodnie z zapowiedziami przedłużyli kontrakt z trenerem Damianem Dacewiczem. Z wywalczonego awansu cieszyli się wszyscy zawodnicy Pamapolu. W PlusLidze zagra jednak tylko siedmiu z nich.

Tak jak w poprzednim sezonie, trenerowi pomagać mu będą Robert Majtyka w roli asystenta oraz fizjoterapeutka Benita Gabor i statystyk Łukasz Gaszek .

Z zawodników, którzy wywalczyli awans, w PlusLidze występować będą: Bartłomiej Matejczyk, Michał Błoński, Maciej Zajder, Mikołaj Sarnecki, Bartosz Buniak, Marcin Lubiejewski i Marcin Kryś . Z nowych twarzy, które mają wzmocnić ekipę Pamapolu, najbardziej utytułowani to Andrzej Stelmach i Marcin Nowak .

Działacze nadal szukają przyjmującego, który uzupełni 12-osobową kadrę. W dalszym ciągu brany jest pod uwagę Australijczyk Nathan Roberts oraz jeden z Polaków. To, z kim podpisany zostanie kontrakt, prezes Aleksandra Marcinkowska uzależnia od wyników rozmów z dwiema firmami.Intensywnie pracujemy, by pozyskać drugiego, obok Pamapolu, sponsora tytularnego – mówi Aleksandra Marcinkowska. Pani prezes szczegółów nie chce ujawniać. Wiadomo, że nie chodzi już o cementownię w Działoszynie.

Gmina Wieluń zarządzająca halą WOSiR, w której będą rozgrywane mecze, zadba o kibiców. Spotkania Plus Ligi będzie mogło tu oglądać 1,5 tys. osób. Jak to możliwe? Mają być zakupione siedziska, które po meczach siatkówki będą demontowane i przechowywane w innym miejscu. Na razie ofertę nadesłała firma z Żywca, a WOSiR czeka jeszcze na propozycję z Poznania. Chodzi o 700-800 krzeseł. Łącznie z trybunami stałymi i ruchomymi znajdującymi się obecnie w hali, mecze Pamapolu będzie mogła oglądać wymagana liczba widzów.

W porozumieniu z kierownictwem WOSiR działacze odstąpili od zakupu specjalnej wykładziny. W zamian na płycie boiska do siatkówki zostaną zneutralizowane linie służące innym dyscyplinom.

Jak już informowaliśmy, karnety w cenie 300 zł można nabyć w autokomisie przy ul. Głowackiego i w sklepie zoologicznym przy ul. 18 Stycznia. Obowiązywać będą na mecze fazy zasadniczej, play-off i Pucharu Polski.

Rozprowadziliśmy już ponad 100 wejściówek, ale liczymy, że rozejdzie się ich kilka razy więcej – szacuje Aleksandra Marcinkowska.. Pierwszy trening 1 sierpnia. Po kilkunastu dniach zajęć w hali i na siłowni zespół wyjedzie na dwutygodniowy obóz.

źródło: Dziennik Łódzki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved