Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > TPS Rumia kompletuje skład

TPS Rumia kompletuje skład

fot. archiwum

Dziewięć siatkarek liczy w tym momencie kadra TPS Rumia przed nadchodzącym sezonem. W drużynie pozostanie siedem zawodniczek, z poprzedniego sezonu. - Niebawem powinniśmy sfinalizować rozmowy z kolejną środkową - mówi Jerzy Skrobecki.

W gronie siedmiu zawodniczek znalazły się: Michalina Jagodzińska, Małgorzata Jeromin, Aleksandra Theis, Kinga Kasprzak, Izabela Hohn, Małgorzata Piątkowska oraz Karolina Labudda . Do tego dochodzą dwie nowe zawodniczki pozyskane przez klub. Pierwszą z nich jest 24 letnia środkowa Małgorzata Lubera mierząca 183 cm wzrostu, zawodniczka ta występowała ostatnio w lidze szwedzkiej, a jeszcze wcześniej była zawodniczką Gwardii Wrocław. Drugą z zawodniczek jest Magdalena Łebkowska , która ostatnio reprezentowała barwy PLKS-u Pszczyna z którym to awansowała do I ligi. Zawodniczka ta mierzy 188 cm i gra na pozycji prawej przyjmującej. Z drużyny odeszły Joanna Kocemba, Magdalena Lenz, Jowita Jaroszewicz i Sandra Biernatek . Dwie ostatnie odeszły do zespołu II ligi AZS-u Skawa Kraków. Ponadto Katarzyna Zygmuntowicz, kapitan drużyny, zakończyła karierę. – Możliwości finansowe klubu są takie, jakie są i nie stać nas na warunki, których oczekiwały niektóre z naszych dotychczasowych zawodniczek – mówi Jerzy Skrobecki , szkoleniowiec zespołu.

Niebawem powinniśmy sfinalizować rozmowy z kolejną środkową. Szukamy także kolejnych zawodniczek, które mogłyby dołączyć do naszej drużyny. TPS przygotowania do nowego sezonu rozpocznie 27 lipca zajęciami na własnych obiektach. 1 sierpnia podobnie jak w latach ubiegłych zawodniczki wyjadą na 10 dniowe zgrupowanie do Zakopanego. Mamy tam zagwarantowane bardzo dobre warunki, jest siłownia, pływalnia, hala. Do tego dochodzą góry, inny klimat. Dotychczas to się sprawdzało i mam nadzieję, że tym razem obóz także wyjdzie dziewczynom na dobre – mówi Jerzy Skrobecki. Działaczom klubu udało się podpisać nową, trzyletnią umowę z dotychczasowym głównym sponsorem zespołu Elektrociepłowniami Wybrzeże. – Szukamy jednak kolejnych, dzięki czemu moglibyśmy powiększyć kadrę – dodaje Jerzy Skrobecki.

 źródło: goniec rumski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved