Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Robert Bałuszyński z Gdańska przenosi się do Rzeszowa

Robert Bałuszyński z Gdańska przenosi się do Rzeszowa

fot. archiwum

Kibice Trefla Gdańsk przyzwyczaili się już do faktu, że ich ulubiona drużyna została odmłodzona, odeszło wielu doświadczonych zawodników. Gdańsk opuszcza także drugi trener Gdańskich Lwów - Robert Bałuszyński, który od nowego sezonu będzie pracować w Rzeszowie.

W przyszłym sezonie Robert Bałuszyński zajmie się prowadzeniem drugiego zespołu Resovii Rzeszów, który występuje w II lidze, a także będzie asystować w treningach prowadzonych przez trenera Ljubo Travicę . – "Uważam, że pożegnanie z Gdańskiem przebiega pozytywnie. Współpraca z klubem układała mi się bardzo dobrze, odejście odbywa się za porozumieniem stron. Można powiedzieć, że zmiana ta jest ‚na rękę’ dla nas wszystkich " – mówi Bałuszyński.

Jak wiadomo, drugim trenerem Trefla w nadchodzącym sezonie będzie Piotr Poskrobko , który dodatkowo będzie pełnił funkcję statystyka. – "Niestety drużyna spadła do I ligi. Trefl ponownie będzie gościć na parkietach zaplecza ekstraklasy. Wiąże się to z pewnymi ograniczeniami budżetowymi, ale także i kadrowymi, gdzie rola asystenta jest już nieco inna. Przychodziłem tutaj jako asystent trenera PlusLigi. Asystentura trenera w I lidze nie jest już taka interesująca. Dostałem bardzo atrakcyjną propozycję z jednego z najlepszych klubów w Polsce i nie zastanawiałem się ani chwili ".

Miniony sezon był generalnie bardzo trudny dla klubu, zawodników, trenerów. Złożyło się na to wiele czynników, które doprowadziły do naszej słabej gry w ekstraklasie. Finalnym skutkiem był spadek do I ligi. Jednak dla mnie, jako trenera, ten sezon nie był do końca stracony. Było to naprawdę bardzo cenne doświadczenie, zobaczyć jak zachowuje się drużyna w ekstremalnych warunkach, jak ciężko jest wybrnąć z passy porażek, która niemalże paraliżuje działania zespołu. Daje to wiele do przemyślenia na przyszłość, jak pomóc drużynie w takich trudnych momentach. Dlatego uważam, że jeżeli chodzi o zbieranie cennych doświadczeń jest to udany rok, który zaprocentuje w przyszłości ".



źródło: siatkowka.trefl.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved