Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Na Austriaków z Masnym ale bez Sopki

Na Austriaków z Masnym ale bez Sopki

fot. archiwum

Emanuele Zanini, Włoch, który prowadzi reprezentację Słowacji ogłosił skład, który jego zespół wystąpi w meczach Ligi Europejskiej przeciwko Austrii. W kadrze znalazł się wracający do zdrowia Michal Masny, poza składem znalazł sie przyjmujący Delecty,Martin Sopko.

W dzisiejszej potyczce Słowaków z Austriakami, zdecydowanym faworytem są podopieczni Emanuele Zaniniego , którzy po 4. kolejkach spotkań prowadzą w grupie C Ligi Europejskiej. Z kolei Austriacy z dwoma zwycięstwami znajdują się na końcu grupowej tabeli. – Nie można lekceważyć Austriaków . Co prawda pokonali Białorusinów i Portugalczyków, ale sądzę, że nie powinniśmy mieć problemów z odniesieniem nad nimi zwycięstwa – mówi drugi trener Słowaków, Miroslaw Palgut .

W dwunastce na dwumecz z Austriakami znalazł się Michal Masny. Rozgrywający ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wrócił do składu po kontuzji łokcia jakiej nabawił się w czerwcu. W pełni sił jest też narzekający na problemy z szyją atakujący Słowaków, Martin Nemec oraz Jozef Piorarci i Frantisek Ogurcak. Treningi wznowił Tomas Kmet, który wypadł z zespołu tuż przed rozpoczęciem sezonu reprezentacyjnego. – To kontuzji Michala nie ma już śladu – cieszy się Palgut. – Do drużyny wrócił również Tomas Kmet, jednak daliśmy mu więcej czasu na dojście do siebie – kontynuuje. – Poza Michalem przeciw Austriakom zagrają dwaj rekonwalescenci – Fratisek Ogurcak i Jozef Piovarci .

Tym razem Zanini dał odpocząć innemu „polskiemu" zawodnikowi. Mowa o Martinie Sopko. Włoch tym razem postawił na innych przyjmujących – Petra Januska, Lukasa Divisa , Milana Hrinaka i Frantiska Ogucaka.

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved