Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wisła Kraków myśli o grze w… I lidze

Wisła Kraków myśli o grze w… I lidze

fot. archiwum

W kwietniu siatkarki Wisły Enion Energia zostały zdegradowane do drugiej  ligi. Drużyna znalazła się więc najniżej w hierarchii od rozpoczęcia rywalizacji w systemie ligowym, czyli od pierwszej połowy lat pięćdziesiątych ubiegłego już stulecia.

Ostatnio pojawiła się jednak szansa ponownych występów w pierwszej lidze. Kłopoty ze startem w tej klasie rozgrywkowej może mieć Piast Szczecin, Calisia Kalisz, a także Budowlani Toruń. Polski Związek Piłki Siatkowej postanowił, że drugoligowcy, którzy wykupią tzw. dziką kartę zostaną dokooptowani do pierwszej ligi. – Koszt dzikiej karty to dwadzieścia tysięcy złotych – mówi prezes TS Wisła, Ludwik Miętta-Mikołajewicz . – Rozważamy ewentualność jej wykupienia, ale musimy zdobyć pieniądze. Tym samym żeby zagrać w pierwszej lidze wszystko musi zostać załatwione do połowy lipca.

Aktualnie prowadzone są – przez szefostwo Towarzystwa, jak i kierownictwo wiślackiej sekcji – rozmowy z ewentualnymi sponsorami. Z firmą Enion oraz z innymi podmiotami. W tym wypadku jako datę graniczną też postawiono sobie połowę lipca. – To winien być wystarczający czas, żeby dopiąć kwestie finansowe – kontynuuje prezes Miętta-Mikołajewicz. – Zarówno myśląc o ewentualności występów w pierwszej lidze, jak i w drugiej, jeśli nie doszłoby do wykupienia dzikiej karty.

W kwietniu, zaraz po spadku z pierwszej ligi, pojawiły się opinie, że "Biała Gwiazda" może mieć kłopoty nawet z grą w II lidze. Ze względów finansowych, a co za tym idzie także personalnych. – Teraz nie zauważam takiego zagrożenia – stwierdza sternik Towarzystwa. – Naturalnie musimy zgromadzić odpowiednie środki, ale w drugiej lidze zespół winien zagrać bez większych problemów. Z Lesławem Kędryną, jako trenerem. On bowiem jest pracownikiem klubu, nie miał więc kontraktu. 

źródło: Gazeta Krakowska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved