Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Uniwersjada: Polacy zdeklasowali Hongkong

Uniwersjada: Polacy zdeklasowali Hongkong

fot. archiwum

Podopieczni Grzegorza Wagnera od pewnego zwycięstwa rozpoczęli uniwersjadowe zmagania w Belgradzie. Rywale biało-czerwonych nie mieli siatkarskich argumentów, aby stawić opór naszym siatkarzom.

Mecz od samego początku układał się pod dyktando biało-czerwonych. Zwycięstwo podopiecznych Grzegorza Wagnera nie było ani przez moment zagrożone, a pojedynek z zespołem Hongkongu był niejako przetarciem przed kolejnymi meczami.

Polska- Hongkong 3:0
(25:11, 25:10, 25:12)

Skład reprezentacji Polski:
Oczko, Janeczek (6), Mikołajczak (9), Wrona (9), Buszek( 7), Pawliński (5), Stańczak (libero) oraz Antosik (1), Potera (4), Tomczyk (6) 

Cieszę, że chłopcy zachowali koncentrację do końca meczu a to nie jest łatwe grając przeciwko takiemu rywalowi. Musimy zapomnieć o tym meczu, odbył się i tle – powiedział trener Grzegorz Wagner cytowany przez serwis reprezentacja.net.

W meczu z Hongkongiem na środku przez cały mecz zagrał atakujący AZS-u Częstochowy Bartosz Janeczek. Z czego wynikała ta decyzja? – Mamy pewne problemy ze środkowymi, to nie są, co prawda, jakieś groźne urazy, ale nie chcieliśmy ryzykować, bo turniej jest długi. Najśmieszniejsze jest to, że im mniej trenujemy tym więcej mamy urazów. Bartek akurat nadawał się do gry na tej pozycji (w kadrze juniorów grał na pozycji środkowego bloku, przyp. aut). Mogliśmy sobie dziś pozwolić na takie eksperymenty – kończy trener Wagner.

Jutro reprezentacja Polski B o 13:00 zmierzy się z siatkarzami Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

 

źródło: inf. własna, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved