Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Święto siatkówki już niedługo w Rzeszowie

Święto siatkówki już niedługo w Rzeszowie

fot. archiwum

Siatkówka. Już tylko kilkanaście dni dzieli nas od siatkarskiej imprezy roku w Rzeszowie. 17-19 lipca w hali Podpromie kobieca reprezentacja Polski w siatkówce walczyć będzie o awans do mistrzostw świata.

Do turnieju zostało jeszcze kilkanaście dni, ale już wczoraj odbyła się konferencja prasowa, na której omówiono główne sprawy organizacyjne tej największej na Podkarpaciu imprezy siatkarskiej w tym roku. – Rzeszów słynie z dobrej organizacji. Mam nadzieję, że będzie szczęśliwy dla naszych dziewczyn – mówił Jacek Kasprzyk , członek zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej i zarazem wiceprezes PZPS, Wiesław Radomski , szybko odpowiedział: – Rzeszów zawsze był szczęśliwy dla reprezentacji. W 2003 roku od meczu z Niemkami w Rzeszowie zaczęło się pasmo sukcesów kobiecej reprezentacji, która później dwukrotnie zdobyła mistrzostwo Europy. Również w 2005 roku sukcesem zakończyły się eliminacje do mistrzostw świata panów, na których w 2006 roku zdobyliśmy srebro – wyliczał. – W Rzeszowie światowe imprezy siatkarskie gościmy co dwa lata, ale chciałbym, żeby takie pojawiały się u nas nawet co roku.

W organizację eliminacji czynnie włączyły się władze miasta. – Cieszymy się, że możemy gościć taką imprezę. Chciałbym, żeby hala Podpromie zapełniła się w takim stopniu jak na meczach siatkarzy Asseco Resovii – mówił Stanisław Sieńko , wiceprezydent Rzeszowa.

Oprócz naszych pań w imprezie zagrają Francuzki, Turczynki i Belgijki. Awans do mistrzostw świata uzyskają dwie najlepsze drużyny.O samej imprezie, jak do tej pory, nie było zbyt głośno, ale organizatorzy już zapowiedzieli zmiany. – Ruszyła już kampania promująca w telewizji. Również na bandach reklamowych podczas meczów Ligi Światowej wyświetlana jest informacja o imprezie. Zostały już też wydrukowane plakaty, które miasto będzie rozklejało. Od piątku ruszy też kampania informacyjna przy wjazdach do miasta – wylicza Kasprzyk. – Wszystko po to, by w hali na Podpromiu zjawiło się jak najwięcej kibiców. – Dziewczyny potrzebują wsparcia. Marzy im się, żeby ich mecze były rozgrywane w takiej samej atmosferze jak mecze mężczyzn – dodaje.

Zanim 17 lipca rozpocznie się rywalizacja o dwa miejsca na mistrzostwach świata, wcześniej, 14 lipca, w Rzeszowie i dzień później w Łańcucie odbędą się towarzyskie mecze Polek z mistrzyniami świata – Rosjankami, które będą przebywać na zgrupowaniu w Kielnarowej. Atrakcji nie zabraknie też w trakcie samej imprezy. – Wspólnie z Asseco Resovią przygotowujemy imprezy towarzyszące – informuje Sieńko. Na pewno odbędzie się turniej siatkówki plażowej, do którego eliminacje rozpoczną się tydzień wcześniej. – Trwa też festiwal Galicja. W każdy weekend odbywają się imprezy na rynku w Rzeszowie, więc osoby, które przybędą do nas, będą miały co robić między meczami – dodał wiceprezydent Rzeszowa.

*Autor tekstu: Marcin Lew (Gazeta Wyborcza Rzeszów)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved