Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Światowy Dzień Dziennikarza Sportowego

Światowy Dzień Dziennikarza Sportowego

fot. archiwum

Mimo, że nie widać ich na sportowych arenach, to dzięki nim możemy podziwiać zmagania w najbardziej odległych miejscach świata. To oni chcą wydobyć i pokazać nam piękno sportu. Mowa tu o dziennikarzach sportowych, którzy dzisiaj obchodzą swoje święto.

Święto dziennikarzy sportowych ustanowiono 15 lat temu podczas kongresu Międzynarodowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej (AIPS) w Manchesterze.

Data 2 lipca nie jest przypadkowa. W 1924 roku dziennikarze akredytowani przy Igrzyskach VIII Olimpiady w Paryżu (a wśród nich sprawozdawcy w Polski), powołali do życia Międzynarodowe Stowarzyszenie Prasy Sportowej. AIPS było wówczas jedyną uznawaną przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski organizację dziennikarzy sportowych.

Z tej okazji wszystkim dziennikarzom sportowym prasy, radia, telewizji, mediów elektronicznych oraz fotoreporterom z Polski i zagranicy, profesjonalistom i tym, dla których dziennikarstwo jest po prostu pasją – składamy najserdeczniejsze życzenia dalszych sukcesów zawodowych oraz wszelkiej pomyślności.Redakcja Strefy Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved