Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Reprezentacja bez Wlazłego i Winiarskiego

Reprezentacja bez Wlazłego i Winiarskiego

fot. archiwum

Od 22 czerwca z reprezentacją Polski trenują już najbardziej doświadczeni polscy siatkarze, którzy nie zostali zgłoszeni do Ligi Światowej. Nie ma wśród nich Mariusza Wlazłego, Michała Winiarskiego, Marcina Wiki, Grzegorza Szymańskiego i Łukasza Kadziewicza.

Siatkarze, którzy od Daniela Castellaniego dostali wolne na czas Ligi Światowej mieli stawić się w Spale 22 czerwca. Niestety nie wszyscy dojechali do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. Mariusz Wlazły przechodzi rehabilitację i nie zagra w sierpniowych kwalifikacjach do mistrzostw świata. Pod znakiem zapytania stoi także jego udział w finałach mistrzostw Europy.

Marcin Wika leczy kontuzję mięśnia czworogłowego i wróci do treningów najwcześniej za dwa tygodnie. Michał Winiarski pojawił się na zgrupowaniu na dwa dni, ale dostał od trenera indywidualny cykl treningowy i przygotowuje się w Częstochowie, gdzie mieszka.

W tej sytuacji do Wrocławia, gdzie w piątek i sobotę Polska rozegra dwa kolejne spotkania Ligi Światowej przeciwko Wenezueli, pojechała tylko piątka „weteranów". Są to Daniel Pliński , Sebastian Świderski , Piotr Gruszka , Piotr Gacek i Paweł Zagumny . Z tego doborowego towarzystwa tylko „Guma" jest w składzie na Ligę Światową, ale w najbliższych dwóch spotkaniach na pewno nie zagra. – Ci gracze dopiero wznowili treningi. Na razie głównie ćwiczą w siłowni. W sali pracują tylko nad techniką i minie trochę czasu zanim dojdą do formy – mówi menedżer reprezentacji Polski Witold Roman . Pliński, Gruszka, Gacek, Zagumny i Świderski w Hali Ludowej trenują w innych godzinach niż grupa zawodników przygotowująca się do spotkań z Wenezuelą. – W pięciu chłopa ciężko mówić o jakiś poważnych treningach z piłką, ale na pewno nie leżymy do góry brzuchami – mówi Daniel Pliński. – Na czas kwalifikacji do mistrzostw świata zdążymy się przygotować – dodaje środkowy reprezentacji Polski.Niestety, w treningach nie uczestniczy Łukasz Kadziewicz, któremu odnowił się uraz stawu skokowego. Środkowy Lokomotiwu Biełgorod jest teraz w Spale, gdzie pod okiem lekarzy przechodzi rehabilitację. W jego przypadku udział w Lidze Światowej jest mało prawdopodobny, mimo że jest zgłoszony do składu. Poza kadrą jest także przechodzący rehabilitację Grzegorz Szymański.

*Autor tekstu: Kamil Drąg (supervolley.pl)

źródło: supervolley.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved