Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andy Rojas na celowniku AZS Częstochowa

Andy Rojas na celowniku AZS Częstochowa

fot. archiwum

Przyjmujący Lokomotivu Charków i reprezentacji Wenezueli, Andy Rojas, znalazł się na celowniku częstochowskich działaczy. Wizyta Wenezuelczyków we Wrocławiu będzie okazją do negocjacji z zawodnikiem, który mógłby być sporym wzmocnieniem AZS.

Reprezentant Wenezueli Andy Rojas ma szansę zostać zawodnikiem Domexu AZS Częstochowa w sezonie 2009/2010. – Rzeczywiście zaproponowano nam tego siatkarza i wstępnie jesteśmy tematem zainteresowani. Będziemy się przyglądać Rojasowi podczas spotkań Polska – Wenezuela w Lidze Światowej. Ale do konkretów jest bardzo daleko – mówi cytowany przez "Super Volley" Ryszard Bosek , dyrektor sportowy częstochowskiego klubu.

Rojas ma 32 lata, mierzy 197 cm i gra na pozycji przyjmującego. Od wielu lat reprezentuje Wenezuelę, a w czterech pierwszych meczach tegorocznej Ligi Światowej zdobył 26 punktów. Wenezuelczyk ma za sobą występy we włoskiej Serie A2 (Eurosport Cosenza i Ermoli Castelnuovo), a ostatni sezon spędził w Lokomotiwie Charków. – Do skompletowania składu potrzebujemy dobrego skrzydłowego. Może to być Rojas, ale mamy jeszcze kilku innych kandydatów – mówi Bosek.

Zdaniem Super Volleya jednym z nich może być Kubańczyk Jimmy Hernandez , którym nie byli zainteresowani działacze z Jastrzębia. 

źródło: supervolley.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved