Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Sokół Mogilno wciąż bez nowych władz

Sokół Mogilno wciąż bez nowych władz

fot. archiwum

Na kolejnym już zebraniu wyborczym członków Sokoła Mogilno nie udało się wybrać nowych władz klubu. Do 30 sierpnia III-ligowym klubem siatkarskim kierować będzie stary zarząd. Być może do tego czasu znajdą się osoby, które zdecydują się stanąć na czele Sokoła.

Klub nie zalega z wypłatami dla szkoleniowców. Nie ma również żadnych zaległych zobowiązań finansowych. Prezesem nie może być już Andrzej Wojciechowski . Młody działacz przeprowadza się bowiem do Krakowa.

Pierwsza próba utworzenia nowego zarządu klubu odbyła się w maju. Zgłoszono trzy kandydatury: Jana Leszka Adamskiego , Grzegorza Stochlińskiego i Józefa Bańcarza , ale żaden z nikt nie zgodził się pełnić tej funkcji.

Udało się jednak zmienić pierwszy człon nazwy. Z Ludowego Klubu Sportowego Siatkarek Sokół powstał Mogileński Klub Sportowy Sokół. Członkowie klubu zdecydowali się ponadto wystąpić z Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.W czerwcu odbyło się drugie podejście. – Niestety, zakończyło się bez powodzenia. Członkowie klubu, którzy byli obecni na spotkaniu, nawet nie zgłosili żadnej kandydatury na prezesa – mówi Andrzej Wojciechowski. – Wciąż jedyną osobą, która chce działać w Sokole jest Wojciech Wierzbiński . Potrzebuje jednak wsparcia innych osób.

Stare władze Sokoła wybiorą więc trenera, który przygotuje siatkarki i poprowadzi je w trzeciej lidze.
Prowadzimy zaawansowane negocjacje ze znanym w naszym regionie szkoleniowcem. Jego nazwisko podamy w ciągu tygodnia – wyjawia prezes Wojciechowski.

Drużyna ma być oparta na wychowankach mogileńskiego klubu. W miarę możliwości finansowych, wzmocnią ją zawodniczki z zewnątrz. – Cel się nie zmienia. Znów chcemy powalczyć o awans do drugiej ligi – zapowiada prezes Sokoła. – Rozmawiam z siatkarkami, które występowały w naszym klubie w minionym sezonie. Być może część z nich skusi się na dalszą grę.

Przygotowania mają ruszyć w październiku, a nie jak w ostatnich latach – w sierpniu. – Rozgrywki rozpoczną się pewnie dopiero w listopadzie, dlatego też intensywne treningi chcemy wznowić na miesiąc przed pierwszymi meczami – argumentuje Wojciechowski.

Szóste w Głuchołazach

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Mogilnie po raz trzeci w historii wystąpiły w finałach mistrzostw Polski w grach zespołowych. Podopieczne Doroty Łuczyszyn otrzymały szansę gry w MP szkół podstawowych w minisiatkówce dziewcząt, jako wicemistrzynie województwa kujawsko-pomorskiego. Zawody rozegrano w dalekich Głuchołazach. W turnieju finałowym MP uczestniczyło 15 drużyn – po jednym zespole z każdego województwa, na zawody nie dojechali reprezentanci woj. pomorskiego.

W grupie eliminacyjnej SP 3 Mogilno pokonała Rzeszów 2:0 (19, 3) i Kielce 2:0 (18,20) oraz przegrała z Wrocławiem 0:2 (-18, -22). Do dalszych gier awansowały po 2 ekipy z zaliczeniem meczu z eliminacji.

W drugiej fazie turnieju siatkarki SP 3 Mogilno przegrały 1:2 z Mysłowicami i wygrały 2:1 z Czeladzią. W spotkaniu o miejsca 5-8 mogilnianki pokonały Dobre Miasto 2:0 (17, 23). W meczu o piątą lokatę w MP, ponownie zmierzyły się z siatkarkami z Czeladzi i tym razem przegrały 0:3.

Końcowa kolejność: 1. Mysłowice, 2. Środa Wielkopolska, 3. Wrocław, 4. Warszawa, 5. Czeladź, 6. Mogilno.

SP 3 Mogilno: Weronika Fojucik, Maria Adamska, Agata Dobicka, Dominika Grzegorska, Agata Krystkowiak, Karolina Łuczyszyn, Katarzyna Jankowska, Julia Stachowiak, Natalia Wierzbińska, Sylwia Wyrwińska.

Wszystkie siatkarki na co dzień trenują w Sokole Mogilno. Wyjazd na mistrzostwa Polski do Głuchołaz doszedł do skutku dzięki pomocy burmistrza Mogilna Leszka Duszyńskiego i starosty mogileńskiego Tomasza Barczaka .

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved