Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Morze Bałtyk bez Kolca i Prusakowskiego

Morze Bałtyk bez Kolca i Prusakowskiego

fot. archiwum

Morze Bałtyk Szczecin chce w nadchodzącym sezonie awansować do I ligi. W związku z tym w drużynie przydałyby się wzmocnienia kadrowe. Do tej pory z klubem pożegnali się Paweł Kolec i Konrad Prusakowski.

O wzmocnieniach będzie wiadomo po zebraniu zarządu, które odbędzie się 13lipca.

– "W związku z tym, że nasz plan awansu do wyższej klasy opiewał na dwa lata, to umowy z zawodnikami zostały podpisane na taki okres. Na sezon 09/10 mamy podpisane kontrakty, ale trener wspólnie z zarządem klubu zrezygnował z przedłużania umów z Pawłem Kolcem i Konradem Prusakowskim " – opowiada Janusz Kamiński , członek zarządu Morza Bałtyk Szczecin – "Wszyscy pozostali siatkarze są teoretycznie zawodnikami klubu. Oczekujemy, że będą oni reprezentowali Morze Bałtyk w sezonie 09/10. Zawodnicy mogą negocjować umowę przed nadchodzącym sezonem. Rozmowy się jeszcze nie rozpoczęły, ponieważ nie chcemy ich podejmować, gdy nie mamy dopiętego do końca budżetu. Kolejne posiedzenie zarządu, na którym mamy zamknąć budżet odbędzie się 13 lipca, czyli na dwa dni przed ostatecznym terminem zgłaszania zespołów do rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej."

Aby marzenia o I lidze się ziściły drużynie przydałyby się wzmocnienia na kilku pozycjach. Jednak do tej pory nic nie słychać o nowych zawodnikach w Morzu Bałtyk – "Trener Gogol na swojej liście miał siedem nazwisk, w tej chwili ma już tylko trzy, ponieważ ci lepsi zawodnicy łapią się do drużyn, które już mają „pozapinane" budżety, ale jeśli kluby pierwszoligowe nie przystąpią do rozgrywek to będzie można pozyskać zawodników z tych klubów" – mówi Kamiński.Powszechnie wiadomo, iż na całym świecie jest kryzys finansowy. Nie ominął on także siatkówki. Ze sponsorowania drużyn wycofują się zarówno państwowe firmy, jak i inwestorzy prywatni. Dodatkowo wydaje się, iż obecnie w Szczecinie nie ma klimatu na wielką siatkówkę. Czy zatem uda się stworzyć budżet, dzięki któremu Morze Bałtyk wskoczy na zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej? – "Dzisiaj jest taka sytuacja, że każdy ma określone kłopoty, ale wychodzimy z założenia, że nie zaglądamy nikomu do kieszeni, sprawdzamy swoje czy są dobrze pozapinane. Jeśli myślimy o awansie do I ligi, to budżet musi być nieco wyższy, niż poprzednio. Dodatkowo trwają rozmowy między panem Prezesem Marcinkiewiczem , a zawodnikami odnośnie premii motywacyjnych. Mam nadzieję, że jak budżet zostanie dopięty to wszystko zostanie uregulowane"- deklaruje wiceprezes szczecińskiej drużyny.

– "Jeżeli do 15 lipca zespoły, które są zawieszone nie uregulują swojego długu, to nie będą miały prawa uczestniczyć w rozgrywkach" – przyznaje Kamiński – "Na dzień dzisiejszy zadłużonych zespołów w I lidze jest około pięciu, zatem nie wiadomo kto będzie grał w I lidze, a kto w II. Dlatego termin 15 lipca jest datą wiążącą. Jeśli zadłużenia klubów nie zostaną spłacone, to zespoły z II ligi będą musiały rozgrywać play offy o prawo gry w I lidze, albo I liga zostanie pomniejszona, bądź II liga zostanie powiększona terytorialnie, czyli np. będą dwie II ligi, a nie cztery. W tym roku Wydział Rozgrywek jest w nieszczęśliwej sytuacji. Nie może przygotować podziałów terytorialnych II ligi, ponieważ nie wie czy klub X lub Y zgłosi się do rozgrywek" – kończy członek zarządu Morza Bałtyk Szczecin.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved