Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Monika Kutyła w kadrze Polski

Monika Kutyła w kadrze Polski

fot. archiwum

Monika Kutyła z Culmena Chełmno otrzymała powołanie na zgrupowanie kadry Polski kadetek. To już druga siatkarka tego klubu powołana do młodzieżowej reprezentacji kraju. Wcześniej tego zaszczytu dostąpiła Katarzyna Bryda powołana do kadry Polski juniorek.

Bardzo miła wiadomość dotarła z siedziby PZPS w Warszawie. UKS Culmen Chełmno otrzymał oficjalną informację, że 16-letnia wychowanka klubu Monika Kutyła została powołana do kadry narodowej kadetek. To druga zawodniczka Culmena, po Katarzynie Bryda , która rozpoczyna szkolenie na szczeblu centralnym. Pierwsze zgrupowanie kadry (20-osobowej) rozpocznie się 15. lipca w Krośnie. Jeszcze w wakacje Monika Kutyła, dysponująca świetnymi warunkami fizycznymi, mocnym atakiem i olbrzymią chęcią gry w siatkówkę spotka się z koleżankami z kadry na zgrupowaniach w COS w Cetniewie i Spale.

Prezes Władysław Plak i trener Grzegorz Bagieński , z którymi rozmawialiśmy, nie kryli radości, z kolejnego sukcesu swojej wychowanki. Kutyła w rozegranym niedawno turnieju w Krakowie wybrana została najlepszą atakującą spośród 12. startujących drużyn.

Natomiast Katarzyna Bryda (reprezentacja Polski juniorek) przygotowuje się do finałów mistrzostw świata, jakie w drugiej połowie lipca rozegrane zostaną w Meksyku. Szykują się zatem gorące wakacje w chełmińskiej siatkówce.źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved