Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Krzysztof Ignaczak: Brakuje chłodnej głowy

Krzysztof Ignaczak: Brakuje chłodnej głowy

fot. archiwum

- Młodsi koledzy stawiają dopiero pierwsze kroki na arenie międzynarodowej i tak na dobrą sprawę po raz pierwszy mają styczność z wielką siatkówką - powiedział libero biało-czerwonych, Krzysztof Ignaczak. - Na tym etapie zaprezentowaliśmy się dobrze.

Kadra Polski w tegorocznej edycji Ligi Światowej składa się głównie z młodych zawodników. Jednym z najbardziej doświadczonych zawodników jest Krzysztof Ignaczak.

Zdaniem Krzysztofa Ignaczaka , najlepiej w polskim zespole funkcjonuje współpraca bloku z obroną. – Zresztą po sobotnim meczu w Łodzi trener Brazylii Bernardo Rezende stwierdził, że mieli problemy ze skończeniem pierwszego ataku – podkreślił popularny "Igła".

Brazylijczycy nie mieli litości dla naszych siatkarzy. Mistrzowie świata dwukrotnie ograli Polaków w Łodzi po 3:0. – Uważam, że na tym etapie budowy tego młodego zespołu, zaprezentowaliśmy naprawdę dobrą siatkówkę. Większość z naszych kadrowiczów pierwszy raz w życiu miała okazję zagrać przeciwko takim osobistościom jak Giba – stwierdził Ignaczak.W opinii 31-letniego zawodnika, naszym siatkarzom nie brakuje wiary, tylko ogrania na arenie międzynarodowej. – Trzeba X spotkań wygrać, X spotkań przegrać, rozegrać tie breaki, żeby później w sytuacjach stresowych ręka nie zadrżała. Nam przede wszystkim brakuje chłodnej głowy w decydujących fragmentach, żeby wykorzystać piłki, które dostajemy "za darmo" – zaznaczył Ignaczak.

Po ostatnich porażkach z Brazylią, podopieczni Daniela Castellaniego praktycznie stracili szansę na zajęcie pierwszego miejsca w grupie, które gwarantuje udział w turnieju finałowym Ligi Światowej. – Teraz gramy u siebie z Wenezuelą. Myślę, że te spotkania powinniśmy rozstrzygnąć na swoją korzyść. Czekają nas jeszcze mecze z Finlandią. Postaramy się zająć drugie miejsce w grupie. Może wówczas dostaniemy od FIVB "dziką kartę" i pojedziemy na finał Ligi Światowej zbierać kolejne doświadczenia – podkreślił Ignaczak.

 

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved