Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Katarzyna Skorupa nie wystąpi na ME

Katarzyna Skorupa nie wystąpi na ME

fot. archiwum

Katarzyna Skorupa miała w tym roku aż trzy zabiegi operacyjne. Dlatego też nie wystąpi w jesiennych mistrzostwach Europy. Teraz po operacji nadgarstka czeka ją sześć tygodni przerwy na rehabilitację - mówi szkoleniowiec reprezentacji Polski, Jerzy Matlak.

Katarzyna Skorupa dobrze prezentowała się w rozgrywkach ligowych. Siatkarka, która potrafi grać niekonwencjonalnie, w sezonie regularnym była najlepszą rozgrywającą w PlusLidze Kobiet. W meczach finałowych spisywała się już gorzej, a po zakończeniu sezonu sporo czasu musiała spędzić w gabinetach lekarskich. Najpierw miała przeprowadzony zabieg usunięcia migdałów. Następnie operację oka, a kilka dni temu w Paryżu musiała poddać się artroskopii nadgarstka.

Siatkarka jest niestety podatna na kontuzje. W 2007 roku z powodu urazu nie grała w World Grand Prix. Wcześniej także z tych samych przyczyn nie przyjeżdżała czasami na zgrupowania kadry młodzieżowej.

Niestety Kaśka ma pecha. Po zakończeniu ligi przed dwa miesiące nie trenowała. Teraz po operacji nadgarstka czeka ją sześć tygodni przerwy na rehabilitację. Milena Sadurek i Izabela Bełcik są obecnie na całkiem innym etapie, a do Euro nie pozostało już wiele czasu. Niestety Kaśka nie zdąży dojść do formy w tak krótkim okresie. Na mistrzostwach będziemy musieli radzić sobie bez niej – mówi szkoleniowiec reprezentacji Jerzy Matlak . – Dziwię się, że działacze i trenerzy Aluprofu Bielsko-Biała nie załatwili jej tego zabiegu wcześniej. Przecież liga już dawno zakończyła rozgrywki – dodaje selekcjoner.O miejsce w wyjściowym składzie na kwalifikacje do mistrzostwach świata (17-19 lipca) oraz mistrzostwa Europy walczą dwie rozgrywające: Bełcik i Sadurek.

 

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved