Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jeszcze dwa wolne miejsca w Białymstoku

Jeszcze dwa wolne miejsca w Białymstoku

fot. archiwum

- Lucie Muhlsteinova ma zostać, a Elena Hendzel powrócić do Pronaru AZS Białystok. - Podpisanie przez nie kontraktów to kwestia dni, a może godzin - mów członek zarządu klubu Hubert Kaczyński. W Białymstoku zaprzeczają również pogłoskom o długach.

Jeśli Czeszka i Białorusinka rzeczywiście dołączą do drużyny, to do obsadzenia pozostaną jeszcze dwa miejsca – przyjmującej i atakującej.

Mamy drobne techniczne szczegóły do uzgodnienia, ale zapewniam, że Muhlsteinova i Hendzel będą naszymi zawodniczkami – uważa Kaczyński. – Jeśli chodzi o dalsze wzmocnienia, to prowadzone są bardzo zaawansowane rozmowy w sprawie pozyskania czeskiej przyjmującej. Rozglądamy się też za atakującą – dodaje.

Muhlsteinova z powodzeniem broniła akademickich barw w ostatnim sezonie, a Hendzel wraca do Białegostoku po rocznych występach w Farmutilu Piła. Obok nich w kadrze akademiczek są aktualnie: Joanna Szeszko, Magdalena Saad, Katarzyna Kalinowska, Ilona Gierak (wszystkie grały w Białymstoku w minionym sezonie), Justyna Sachmacińska (powrót z wypożyczenia do Piasta Szczecin), Magdalena Godos (ostatnio Calisia Kalisz), Małgorzata Cieśla i Katarzyna Wysocka (obie MKS Dąbrowa Górnicza).Do rozpoczęcia przygotowań kadra zostanie z pewnością skompletowaną i nie widzimy w tej kwestii żadnych zagrożeń – przekonuje Kaczyński.

W Internecie pojawiła się ostatnio informacja, że z objęcia białostockiego zespołu zrezygnuje Alojzy Świderek . Jak doniósł portal sportowepodlasie.pl, powodem są ogromne długi, w których tonie podlaski klub. Zobowiązania sięgają podobno półtora miliona złotych. – Nie potwierdzam tego. Nic mi nie wiadomo o rzekomej rezygnacji – mówi szkoleniowiec.

My też nic nie wiemy o rezygnacji trenera Świderka ani o tonięciu przez nas w długach. Nie wiem, komu zależy na rozpowszechnianiu takich informacji. Ale mijają się one z prawdą – dodaje Kaczyński.

Białostocka drużyna przygotowania do nowego sezonu Plus Ligi Kobiet ma rozpocząć 1 sierpnia. W poprzednim zajęła siódme miejsce.

 

źródło: poranny.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved